Pożyczka na samochód z niskim oprocentowaniem

Brak własnego pojazdu często utrudnia normalne funkcjonowanie, zwłaszcza jeśli musimy pokonać kilkadziesiąt kilometrów codziennie, aby dostać się do pracy. W takiej sytuacji naturalnym rozwiązaniem wydaje się kupno auta. Nie musimy wcale odkładać pieniędzy przez długi czas, jeśli chcemy tego dokonać. Wystarczy wziąć pożyczkę na zakup samochodu.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

W dzisiejszych czasach posiadanie własnego środka transportu bywa niezbędne. Własny samochód to niezależność, a ta ułatwia nam życie i pozwala zaoszczędzić czas. Kiedy mamy do pokonania daleką drogę w upalny dzień, wybór pomiędzy zatłoczoną komunikacją miejską a klimatyzowanym, prywatnym samochodem staje się prosty. Jednak dobrze wyposażony nowy samochód to duży koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. W tej sytuacji warto rozważyć pozyskanie pożyczki na samochód.

Koszt zakupu samochodu

Zakup samochodu uzależniony jest oczywiście od jego wielkości, a także od tego, czy chcemy starszy, używany model, czy całkiem nowy – z salonu. W przypadku samochodów używanych na ich koszt ma wpływ stan, w jakim się znajdują – czy są praktycznie jak nowe, czy będziemy musieli na własną rękę coś naprawić bądź udoskonalić. Można jednak uznać, że przeciętny używany samochód to koszt około 10 tysięcy złotych, podczas gdy na nową wersję z salonu wydamy od 60–70 tysięcy w górę, w zależności od marki, a także wyposażenia, gdyż jak wiadomo, każde dodatkowe udogodnienie to kolejne koszty. Jest to więc spory wydatek, na który większość z nas nie może sobie pozwolić „od ręki”, należy jednak pamiętać, że istnieje możliwość uzyskania pożyczki na ten cel.

Pożyczka na samochód

Marzenie o nowym samochodzie nie stanowi już problemu, ponieważ przedsiębiorstwa kredytowe wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując pożyczkę na samochód. Wystarczy udać się do odpowiedniej placówki z dowodem osobistym. Z reguły to wystarcza, aby uzyskać pożyczkę, jednak w przypadku kredytu na samochód, gdy potrzebna jest duża suma, bank może sprawdzić zdolność kredytową. Podczas rozmowy instytucja ta oferuje pożyczkę, rozkładając jej spłatę na dogodne, dopasowane do klienta raty.

Aby zaoszczędzić czas, można skorzystać z pożyczki online i samemu wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Dobrym sposobem na uzyskanie pożyczki z niskim oprocentowaniem jest porównanie kilku ofert za pomocą kalkulatora pożyczek.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation