Pożyczka na nowy samochód, czyli jak kupić wymarzone auto

Posiadaczem nowego auta może być dzisiaj niemalże każdy. Również pożyczka na nowy samochód dostępna jest obecnie praktycznie dla wszystkich, i to przy minimum formalności i bez dodatkowych opłat. Sprawdź, jak dostać kredyt gotówkowy na samochód i jak wybrać najlepszą ofertę.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Obecnie, kiedy banki chętnie pożyczają pieniądze swoim sprawdzonym i zaufanym klientom, nie jest żadnym problemem zaciągniecie pożyczki także na zakup nowego samochodu. Już nawet brak posiadania własnego wkładu nie komplikuje kwestii zaciągnięcia pożyczki, i to w kwocie 60 000 zł – 100 000 zł. Dlatego osoby marzące o tym, by swoje stare i zużyte auto zamienić na to prosto z salonu, mają szansę otrzymać kredyt gotówkowy na zakup samochodu, często przy minimum formalności, uproszczonych procedurach i bez dodatkowych kosztów.

Pożyczka na nowy samochód – jak wybrać najlepszą ofertę?

Zakup nowego samochodu, prosto z salonu często może być znacznie tańszy niż wybór auta z tzw. drugiej ręki. Kiedy dochodzi do transakcji zakupu auta z salonu, banki bardzo często rezygnują z prowizji lub ograniczają ją do 1-2%. Jeśli jednak chodzi o auto kilkuletnie, zazwyczaj starsze niż 5 lat, prowizja sukcesywnie wzrasta  i wynieść może nawet 10% udzielonego kredytu. Podobnie sprawy wyglądają w przypadku wysokości odsetek, lecz tutaj warto prześledzić różne oferty i porównać ich całkowite koszty. Kalkulator kredytu gotówkowego jest sprawdzonym narzędziem, która w przeciągu kilku minut jest w stanie wskazać koszty związane z danym produktem. Choć przeprowadzone przez kalkulator kredytu gotówkowego wyliczenie to tylko symulacja, pozwala zainteresowanemu podjąć wstępną decyzję, do którego kredytodawcy zwrócić się z wnioskiem o kredyt gotówkowy na samochód.

Najtańszy kredyt gotówkowy pozwala często zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, co jest niezwykle ważne, koszty kredytu samochodowego nie są bowiem niskie i biorąc pod uwagę zakup auta o wartości 60 000 zł, wynieść mogą nawet 20 000 zł. Ponadto przez cały okres trwania umowy kredytu na właścicielu samochodu ciąży szereg obowiązków, do których oprócz regularnej spłaty rat należy często ubezpieczenie samochodu OC i AC, regularne serwisowanie oraz utrzymanie go w należytym stanie. Decydując się na kredyt samochodowy, warto także poznać ofertę kredytową sprzedawcy, ponieważ dealerzy samochodowi współpracują często z bankami, co daje szansę na jeszcze lepsze warunki i kredyt gotówkowy online, przy uproszczonej i przyspieszonej procedurze.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation