Pożyczka gotówkowa na samochód – jak pożyczać, by się opłacało

Potrzebujesz auta na już, ale nie masz oszczędności ani rodziny, od której możesz pożyczyć pieniądze, i zastanawiasz się, czy można kupić samochód na kredyt bez posiadania wkładu własnego? W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczkę gotówkową na samochód. Sprawdź, jak łatwo otrzymać kredyt gotówkowy na zakup wymarzonego auta, i to bez wychodzenia z domu!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Przychodzi czas, kiedy posiadanie własnego samochodu staje się priorytetem, jest on bowiem potrzebny do przemieszczania się po mieście, prowadzenia działalności zarobkowej czy dojeżdżania do pracy. Dzięki szerokiej ofercie banków żadna osoba posiadająca stałe źródło dochodu – dziś może to być wynagrodzenie za pracę, także tą świadczoną na umowę zlecenie czy umowę o dzieło, bądź też renta albo emerytura – nie powinna mieć problemu z otrzymaniem pożyczki gotówkowej na samochód.

I nie ma tu znaczenia, czy będzie to auto prosto z salonu, czy samochód z tzw. drugiej ręki. Jednak biorąc pod uwagę koszty kredytów, te udzielone na zakup nowego samochodu lub młodszego niż 5 lat są znacznie niższe, często nieobciążone żadną prowizją. Dodatkowo oprocentowanie samej pożyczki bywa nawet o połowę niższe niż w przypadku zakupu starszego samochodu.

Samochód na kredyt – bez wkładu własnego?

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu znajdziemy w ofertach wielu banków. Można w nich śmiało przebierać, tak by wybrać najtańszy kredyt gotówkowy czy też najbardziej atrakcyjny dla zainteresowanego. Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie, które jest w stanie przeprowadzić wstępną symulację jednego lub więcej kredytów.

Nie każdy bank wymaga od kredytobiorcy posiadania wkładu własnego, często instytucje te oferują kredyt gotówkowy w kwocie przekraczającej wartość samochodu. Taka pożyczka w wysokości 125% ceny auta pozwala na swobodne pokrycie innych wydatków, m.in. związanych z rejestracją czy ubezpieczeniem  samochodu. Zabezpieczeniem kredytu zazwyczaj jest jedynie cesja na zakupionym aucie. Ponadto kredyt na samochód, także nowy, zaciągnąć może również osoba nieposiadająca żadnego wkładu własnego, a dla jeszcze większej wygody może to zrobić również przez Internet. Kredyt gotówkowy online to komfort, z którym nie wiążą się żadne dodatkowe koszty.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation