Nowy samochód na raty – to nie musi być trudne

Marzysz o nowym samochodzie? Masz już upatrzony model i rocznik, ale brakuje Ci pieniędzy? Sprawdź, jak łatwo otrzymać najtańszy kredyt gotówkowy na samochód nawet bez wkładu własnego!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Kierowca planujący zakup nowego auta na raty nie powinien obawiać się formalności związanych z otrzymaniem kredytu gotówkowego. Dziś w ofercie banków i instytucji finansowych znajduje się wiele atrakcyjnych produktów. Osoba o dobrych i unormowanych zarobkach może w nich śmiało przebierać, aby znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy dla siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze poznać szczegóły pozostałych ofert dostępnych na rynku. Może to pomóc w zaoszczędzeniu sporej sumy.

Co się wiąże z kredytem gotówkowym na nowy samochód?

Zakup nowego samochodu na raty może być jednym z lepszych rozwiązań. Szukając odpowiedniego kredytu, już na początku łatwo zauważyć, że zazwyczaj kredyt gotówkowy na zakup samochodu z tzw. drugiej ręki jest droższy niż na auto z salonu. W przypadku nowego samochodu banki wielokrotnie nie wymagają prowizji od udzielonego kredytu, co już na wstępie umożliwia kredytobiorcy zaoszczędzenie pewnej sumy. Ponadto kredytobiorca z dobrą historią kredytową nie musi martwić się, że bank zażąda od niego wkładu własnego. Jedynym zabezpieczeniem kredytu może być cesja na zakupionym aucie. Jednak aby decyzja co do konkretnej oferty kredytowej wydawała się słuszna, przed złożeniem wniosku w danym banku warto poznać inne propozycje.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na samochód?

Warto pamiętać, że w większości przypadków kredyt celowy na zakup samochodu jest tańszy niż zwykły kredyt konsumpcyjny przyznawany kredytobiorcy na dowolny cel. Inna też będzie wysokość raty kredytu w zależności od okresu kredytowania. Kalkulator kredytu gotówkowego jest aplikacją, z której skorzystać może każdy. Pozwala on porównać pomiędzy sobą kredyty, wskazując związane z nimi koszty oraz opłaty, co daje szansę znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.

O kredyt samochodowy starać się można także podczas wizyty w salonie samochodowym lub komisie, jednak w tym przypadku kierowca zainteresowany zakupem auta na raty nie będzie miał tak dużej swobody wyboru kredytodawcy. Osoby, które nie lubią tracić czasu, mogą także kontaktować się z wybranym bankiem poprzez infolinię lub złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation