Nowy samochód na raty – to nie musi być trudna sprawa

Marzysz o nowym samochodzie? Masz już upatrzony model, ale brakuje Ci pieniędzy? Sprawdź, jak dostać najtańszy kredyt gotówkowy na samochód nawet bez wkładu własnego!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Osoby planujące zakup nowego samochodu na raty nie muszą obawiać się spraw formalnych związanych z otrzymaniem kredytu gotówkowego. Dziś w ofercie banków znajduje się wiele atrakcyjnych produktów, wśród których konsument o stałych zarobkach może śmiało przebierać, by znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy. Aby tak było, przed podjęciem decyzji co do wyboru kredytu, warto zawsze poznać szczegóły ofert dostępnych obecnie na rynku, bo może być to sposób na zaoszczędzenie sporej sumy.

Ile kosztuje nowy samochód na raty?

Szukając odpowiedniego kredytu, już na początku można zauważyć, że zazwyczaj kredyt gotówkowy na zakup samochodu z drugiej ręki jest znacznie droższy niż kredyt na sfinansowanie auta z salonu. W przypadku samochodu nowego banki wielokrotnie nie wymagają prowizji od udzielonego kredytu, co już na wstępie daje kredytobiorcy szansę na zaoszczędzenie pewnej sumy.

Ponadto kredytobiorca z dobrą historią kredytową nie musi martwić się, że bank zażąda od niego wkładu własnego. Niemniej jednak, aby decyzja co do konkretnej oferty kredytowej była dobrze przemyślana, przed złożeniem wniosku w danym banku warto poznać inne propozycje.

Osoby zainteresowane kredytem powinny skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków kredyt celowy na zakup samochodu jest tańszy niż zwykły kredyt konsumpcyjny przyznawany kredytobiorcy na dowolny cel. Inna też będzie wysokość raty kredytu, bowiem różnić się może okres kredytowania.

O kredyt samochodowy starać się można także już podczas wizyty w salonie samochodowym lub komisie, jednak w tym przypadku zainteresowany zakupem auta na raty nie będzie miał tak dużej swobody wyboru kredytodawcy. Osoby, które nie lubią tracić czasu, mogą także kontaktować się z wybranym bankiem poprzez infolinię lub złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online. W tym przypadku wszelkie formalności załatwiane są wygodnie, przez Internet.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation