Kredyt samochodowy Skoda – czy warto?

Zakłady Skody zostały założone w 1859 roku. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się przemysłem metalowym i zbrojeniowym. Po I wojnie światowej, w 1923 roku, fabrykę opuściły pierwsze samochody – był to model 25/100.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

W Polsce Skoda swój debiut miała w 1994 roku, kiedy to rozpoczęto montaż samochodów w fabryce w Poznaniu, która należała do marki Volkswagen. Modele samochodów, które były montowane w fabryce w Poznaniu, to m.in. Favorit, Felicia, Octavia I, Fabia oraz Pick-up. Z łatwością można stwierdzić, że na polskich ulicach najwięcej można spotkać modeli Octavia i Octavia Kombi. Model ten znajduje się na krawędzi segmentu klasy średniej i kompaktowej i posiada mały silnik (TSI 1.0). Maksymalną prędkością, jaką może osiągnąć, jest 201 km/h, natomiast przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 10 sekund. Jeśli chodzi o miejskie warunki, to osiągi te wydają się wystarczające. Kolejnym popularnym modelem jest Skoda Superb. Jest to duży i komfortowy samochód. Auto posiada dwulitrowy silnik TSI, którego moc wynosi 280 km/h. Superb ma lepsze osiągi niż Skoda Octavia, bo do 100 km/h rozpędza się zaledwie w 5,4 sekundy.

Jaki jest koszt zakupu Skody?

Koszty zostaną przedstawione dla dwóch najpopularniejszych modeli w Polsce, czyli dla Skody Octavii oraz dla Skody Superb. Ceny tych modeli samochodów będą podane z uwzględnieniem rozróżnienia na auto nowe i używane. Zakup nowej Skody Octavii wyniesie nas 68 100 zł, natomiast używanej w zależności od roku produkcji – od 6 400 zł do 31 450 zł. Koszty Skody Superb wyglądają następująco: za nowy model musimy zapłacić od 90 650 zł, a za model używany od 53 600 zł. Powinniśmy pamiętać, że cena samochodu to nie jedyny wydatek, jaki poniesiemy. Należy doliczyć ceny rejestracji lub przerejestrowania auta oraz wykupienie ubezpieczenia.

Jaki kredyt na zakup samochodu wybrać?

Pieniądze z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt gotówkowy otrzymać może każdy, kto wykaże się konkretnym źródłem dochodu i posiada zdolność kredytową. Udając się do banku stacjonarnego, możemy liczyć na to, że pracownicy wskażą nam najtańszy kredyt gotówkowy. Narzędziem, które jest pomocne w poszukiwaniach odpowiedniego dla nas kredytu gotówkowego, jest kalkulator kredytu gotówkowego, dzięki któremu określimy interesującą nas wysokość kredytu gotówkowego.  

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation