Kredyt samochodowy na auto używane

Masz dość kłopotów z codziennym dojazdem do pracy? Posiadanie własnego środka komunikacji staje się koniecznością? Co zrobić, gdy brak nam pieniędzy na zakup samochodu? Możemy rozważyć kredyt na ten cel.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Trudno wyobrazić sobie obecnie życie bez samochodu. Auto umożliwia nam szybką komunikację pomiędzy różnymi punktami, ułatwia przewożenie różnego rodzaju towarów, ale przede wszystkim oferuje wielką wygodę. Niestety zakup samochodu wiąże się z dużym wydatkiem, często jest to suma, której nie mamy. Przedsiębiorstwa kredytowe wychodzą jednak naprzeciw klientom, oferując coraz to nowsze formy kredytów, a jedną z nich jest kredyt samochodowy.

Ile kosztuje używany samochód?

Kiedy padnie decyzja o kupnie samochodu, musimy zastanowić się, czy chcemy nowy pojazd z salonu, czy może wystarczy nam używany. Koszty używanych samochodów oczywiście się różnią, cena w głównej mierze zależy bowiem od eksploatacji danego egzemplarza. Auta używane, które lata świetności mają za sobą, ale są wciąż sprawne, kosztują w granicach 3–5 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że samochód używany to również pojazd, który wyszedł z salonu parę lat temu, więc jego cena będzie znacznie wyższa. Za takie auta zapłacimy mniej więcej 20–30 tys. zł.

Czy można wziąć kredyt na samochód?

Obecnie kredyt na samochód to jeden z najczęściej udzielanych kredytów. Jest to kredyt celowy – wymaga określenia celu, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. Zazwyczaj taki kredyt ma niskie oprocentowanie, ponieważ produkt, który chcemy zakupić,
w tym przypadku samochód, jest często zabezpieczeniem tego kredytu. W wielu przypadkach należy okazać dowód zakupu, ale nie zawsze jest to konieczne. Czasami pieniądze wysyłane są bezpośrednio na konto kontrahenta, od którego kredytobiorca kupuje dany produkt. Firmy oferujące kredyt samochodowy bardzo często łączą z nim również oferty zniżkowe.

Istnieje też możliwość uzyskania kredytu samochodowego online. Pozwala on zaoszczędzić czas i daje duży komfort, gdyż często w razie wątpliwości można liczyć na zdalną pomoc konsultantów. Dzięki temu można w łatwy sposób wybrać najbardziej satysfakcjonującą opcję.

Aby uzyskać najtańszy kredyt samochodowy, można przeglądać różne oferty, porównywać je między sobą i wybrać spośród nich najbardziej korzystną. Można również użyć do tego kalkulatora kredytu samochodowego. Jest to narzędzie, które może porównać oferty i przedstawić koszty kredytu na podstawie danych uwzględnionych w formularzu. Warto zaznaczyć, że kalkulator nie uwzględnia wszystkich czynników, więc są to jedynie przybliżone dane, które mogą się zmienić w zależności od naszej zdolności kredytowej.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation