Kredyt samochodowy na auto nowe – czy to dobre rozwiązanie?

Zakup nowego samochodu to jedna z poważniejszych decyzji w naszym życiu. Głównie powoduje nami chęć zmiany, pragnienie nabycia ulubionego modelu lub wymiany zużytego pojazdu na coś lepszego. W myślach już czujemy ten zapach świeżej tapicerki i pierwsze obroty silnika pod maską. Jednak jak zwykle na drodze do spełnienia naszych zamiarów stoją pieniądze. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak spore koszty poniesiemy i w rezultacie rezygnujemy z pomysłu kupna samochodu. Tymczasem z brakiem pieniędzy możemy sobie poradzić, jeśli weźmiemy pod uwagę kredyt gotówkowy.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Planujecie kupić swój pierwszy samochód lub chcecie pozbyć się już przestarzałego i wadliwego modelu? Większość osób kiedyś dochodzi do wniosku, że czas na zmiany, dlatego też szuka jak najlepszej oferty dla siebie. Sami wiemy najlepiej, jakie mamy potrzeby oraz czego oczekujemy od swojego przyszłego samochodu. Ofert w Internecie jest mnóstwo, lecz nam zwykle zależy na dobrej jakości przy jak najniższej cenie, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie wydać kilkanaście tysięcy złotych. W sytuacji podbramkowej pomocny może okazać się kredyt gotówkowy.

Ile kosztuje nowy samochód prosto z salonu?

Na cenę samochodu wpływ będą miały nasze preferencje – czy chcemy, aby samochód był duży i rodzinny, czy mały i wygodny, do jazdy po mieście. Dla ceny znaczenie mają również marka i model danego pojazdu. Im młodszy model, tym większy jest wkład finansowy. Na przykład na nowe auto marki Renault Talisman z 2018 r. wydamy od 99 tys. zł. Ceny za nieużywany samochód rzadko spadają poniżej 60 tys. zł. Dlatego też zamiast wydawać większość pieniędzy z własnej kieszeni, należy poważnie rozważyć możliwość wzięcia kredytu gotówkowego.

Kredyt na nowy samochód

Nawet najtańszy kredyt gotówkowy, odpowiednio rozłożony na raty, pomoże nam w pokryciu części kosztów. Natomiast przy użyciu kalkulatora kredytu gotówkowego łatwiej dobierzemy dla siebie idealny kredyt. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie placówki bankowej, to można wziąć kredyt gotówkowy online, który nie wymaga od nas zaświadczenia o dochodach, lecz jedynie wyciągu z konta z danego okresu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation