Kredyt na zakup samochodu z salonu – jak wybrać?

By kupić nowy samochód z salonu, nie trzeba zarabiać naprawdę dużo. Wystarczy stały dochód, by mieć szansę na kredyt gotówkowy na wybrane auto. Dobre, nowe auto nie musi kosztować więcej niż kilkaset złotych miesięcznie. Sprawdź, jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Osoby zdecydowane na zakup nowego auta mogą śmiało przebierać w ofertach. Obecnie na polskim rynku istnieje mnóstwo salonów samochodowych, w których kupić można samochód od 30 000 zł wzwyż. Zainteresowany nowym autem nie musi posiadać całej potrzebnej kwoty, by móc w przeciągu kilku godzin wrócić do domu nowym samochodem. Kredyt samochodowy dostać można przy uproszczonej procedurze, a wkład własny tylko ułatwia sprawę. Jednak kredyt kredytowi nierówny, dlatego przed zawarciem umowy na sfinansowanie zakupu auta warto porównać dostępne na rynku oferty, tak by kredyt gotówkowy nie stał się kupującemu kulą u nogi przez kolejne lata.

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup samochodu z salonu?

Osoby zdecydowane na konkretne auto, które chcą je nabyć na kredyt, o sprawy formalne mogą pytać bezpośrednio u sprzedawcy. Jest to opcja wygodna i niekoniecznie droga. Salony samochodowe bardzo często współpracują z bankami trudniącymi się kredytami samochodowymi lub posiadają własne banki firmowe. Jest to duża szansa na korzystne warunki umowy. Przede wszystkim kredyt na zakup nowego samochodu nie musi być obciążony żadnymi kosztami dodatkowymi prócz odsetek, które wynieść mogą jedynie 1–2%. Ponadto, co warte jest uwagi, osoby planujące kupić nowy samochód na kredyt, mogą pytać o kredyty 0%. Posiadając wkład własny w wysokości co najmniej 50% wartości wybranego samochodu, można taki kredyt otrzymać.

Najtańszy kredyt gotówkowy na zakup auta można też próbować znaleźć na własną rękę. Wystarczy dostęp do Internetu, by skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. To świetne narzędzie w krótkim czasie przeprowadza wstępną symulację zdolności kredytowej zainteresowanego oraz porównuje koszty związane z konkretnymi produktami.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation