Kredyt na używany samochód firmowy – dobre rozwiązanie dla firmy?

Prowadzenie i rozwijanie firmy wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Na rozwój składa się kilka istotnych czynników, m.in. zakup komfortowego samochodu firmowego. Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, to z pewnością bardziej zainteresuje nas używany pojazd. Co jednak zrobić, jeśli na ten cel uzbieraliśmy za mało pieniędzy? Wówczas należy pomyśleć o dogodnym kredycie gotówkowym dla firm.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Od jakiegoś czasu możemy się cieszyć swoją pierwszą firmą, np. cateringową. Początki bywają ciężkie i decydujące dla przyszłości przedsiębiorstwa. Aby catering mógł się swobodnie rozwijać, musimy pomyśleć o bardziej komfortowym transporcie niż tramwaj czy autobus. Dzięki temu klienci szybciej otrzymają swoje zamówienie i nie ulegnie ono uszkodzeniu po drodze. W takiej sytuacji rodzi się pomysł kupna samochodu firmowego. Ale czy nową firmę stać na zakup choćby używanego auta? Aby nie rezygnować z wcześniej powziętych planów, należy poważnie zastanowić się nad wzięciem kredytu gotówkowego dla firm.

Ile kosztuje nowy samochód firmowy?

Za używany samochód firmowy z pewnością zapłacimy mniej niż za nowy. Na cenę mają również wpływ marka i model danego pojazdu. Im młodszy model, tym droższa inwestycja, np.: na Renault Master L3H2 z 2016 r. wydamy ok. 80 tys. zł, natomiast na Peugeota Bippera już tylko 22 tys. zł. Oprócz tego trzeba też zwrócić uwagę na przebieg samochodu. Im większy, tym lepiej dla kupującego. Na przykład za Peugeota Boxera L3H3 z przebiegiem 78 tys. km zapłacimy ok. 73 tys. zł, a za Mercedesa Vito z przebiegiem 229 tys. km już ok. 38 tys. zł. W każdym razie ceny rzadko spadają poniżej 20 tys. zł. Dlatego zamiast wydawać większość firmowych pieniędzy, należy poważnie rozważyć możliwość wzięcia kredytu gotówkowego.

Kredyt na używany samochód firmowy

Kredyt gotówkowy dla firm pozwoli nam na zakup dość taniego samochodu firmowego, który pomoże naszej firmie dalej się rozwijać. Nawet najtańszy kredyt gotówkowy, odpowiednio rozłożony na raty, ułatwi pokrycie części kosztów. Natomiast przy użyciu kalkulatora kredytu gotówkowego łatwiej dobierzemy dla siebie idealny kredyt.

Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie placówki bankowej, to możemy wziąć kredyt gotówkowy online, niewymagający od nas zaświadczenia o dochodach, jedynie wyciągu z konta z danego okresu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation