Kredyt na samochód z wkładem własnym

Zakup wymarzonego samochodu to ważne wydarzenie, któremu towarzyszą przeżycia porównywane są z tymi związanymi z zakupem mieszkania. By ostudzić emocje, podpowiadamy, jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy na samochód i w jaki sposób oszczędzić na prowizji i oprocentowaniu!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Banki bardzo chętnie pożyczają pieniądze sprawdzonym klientom oraz osobom, które posiadają stałe i dobre źródło dochodu. Zaciągniecie kredytu celowego na zakup auta przez osoby posiadające stabilizację finansową powinno przebiec bez problemu. Posiadanie wkładu własnego może tylko polepszyć sytuację zainteresowanego, dając mu możliwość swobodnego wyboru kredytu – choć obecnie wiele banków rezygnuje z żądania wniesienia wkładu własnego przy zakupie auta nowego. Oszczędności przydadzą się wówczas, gdy zainteresowany wskaże, że planuje kupić auto starsze, czyli takie, które ma więcej niż 5 lat. Wówczas bank może zażądać wkładu własnego, nawet w wysokości 50% wartości przedmiotowego samochodu.

Jak oszczędzić, kupując samochód na kredyt?

Zaciągając kredyt gotówkowy na zakup upatrzonego samochodu, można podjąć pewne kroki, które dają możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty. Kalkulator kredytu gotówkowego jest świetnym narzędziem porównującym koszty związane z różnymi kredytami i pozwala wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, czyli taki, dzięki któremu w portfelu kredytobiorcy może zostać znaczna suma.

Warto wiedzieć, że oferty banków potrafią znacznie różnić się od siebie. Większość kredytów samochodowych oprocentowanych jest na 5–10%. Jednak nie jest to jedyny koszt kredytu, bowiem bank zażądać może prowizji od udzielonej pożyczki, a także opłaty od uruchomienia kredytu. Kupując auto nowe lub to, które nie ma jeszcze 5 lat, można liczyć, że kredytodawca zrezygnuje z prowizji. Jednak trzeba pamiętać, że w większości przypadków wraz z wiekiem samochodu wzrasta wysokość prowizji, która w niektórych przypadkach wynieść może nawet 15%.

W kalkulator kredytu gotówkowego można wpisać informacje o RRSO kredytu, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poświęcić kilka minut, które mogą mieć wpływ na następne lata. Zazwyczaj kredyty celowe są tańsze niż kredyty konsumpcyjne, jednak decydując się na zakup auta starszego, gdzie występuje ryzyko obciążenia wysoką prowizją, lub posiadając wkład własny, pod uwagę wziąć można kredyt gotówkowy online, który może okazać się najkorzystniejszą i najwygodniejszą ofertą.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation