Kredyt na samochód używany – czy warto go wziąć?

Nie tylko nowe auto, ale i samochód używany w dobrym stanie to także znaczny wydatek. Sprawdź, jak znaleźć najtańszy kredyt samochodowy i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Zakup samochodu używanego to nie lada wyzwanie, bowiem znalezienie odpowiedniego pojazdu, w dobry stanie, z niedużym przebiegiem, w atrakcyjnej cenie wymaga czasu i nieco wiadomości na temat aut. Po drugie, potrzebna będzie odpowiednia ilość gotówki. Osoby, które nie mają oszczędności, nie muszą rezygnować z planów o zmianie auta. Mogą skorzystać np. z możliwości zakupu samochodu używanego na kredyt. Przed zawarciem umowy kredytowej warto jednak poznać oferty różnych banków, tak by wybrać tę najlepszą, czyli znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.

Jak wybrać kredyt na samochód używany?

Pomimo że banki bardzo chętnie pożyczają pieniądze sprawdzonym klientom ze stałym źródłem dochodu, to posiadają pewne obostrzenia w kwestii kredytowania zakupu samochodów używanych. Duża część kredytodawców stawia limity wiekowe dla aut z drugiej ręki, np. nie udzieli kredytu dla samochodu, który ma lat 10 i więcej.

Banki dość często odmawiają także sfinansowania 100% wartości używanego auta – wówczas zainteresowany kredytem musi wnieść wkład własny. I, co istotne, wraz z wiekiem samochodu może wzrosnąć także wysokość prowizji i odsetek od udzielonego kredytu. Mając to wszystko na uwadze, warto przed wybraniem konkretnej oferty porównać koszty różnych kredytów.

Kalkulator kredytu gotówkowego to rozwiązanie, dzięki któremu w krótkim czasie można poznać symulacje kredytów, co w konsekwencji może pomóc wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Kupując samochód używany na kredyt, można starać się pewne formalności ograniczyć do minimum. Szansą na oszczędzenie czasu i nerwów jest kredyt gotówkowy online, który zaciągnąć można na dowolny cel, także na zakup samochodu używanego.

Z kredytem online nie wiążą się żadne dodatkowe koszty, a daje on szansę na szybką decyzję kredytową, bez potrzeby udawania się do oddziału banku.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation