Kredyt na samochód na firmę

Każdy przedsiębiorca doskonale zadaje sobie sprawę, że samochód należy do najważniejszego wyposażenia firmy i jest zwykle niezbędny do rozwijania działalności. Nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednimi środkami na zakup auta. W tej sytuacji jedną z wartych rozważenia opcji jest kredyt gotówkowy. Zanim zdecydujemy się jednak na konkretną ofertę, oszacujmy jej koszty.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Różne oferty kredytów gotówkowych mogą różnić się od siebie znacznie, w zależności od konkretnego kredytodawcy. Na całkowity koszt kredytu mają wpływ takie czynniki, jak wielkość pożyczonej kwoty, długość okresu kredytowania, rodzaj rat (stałe bądź zmienne), oprocentowanie, prowizja oraz koszty ubezpieczenia. Jeśli chcesz samodzielnie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, będzie to bardzo czasochłonne zadanie.

Proponowanych przez banki ofert jest dziś bowiem mnóstwo, a do wyboru mamy kredyty zaciągane w oddziałach, ale także takie, które można wziąć przez Internet. Nie każdy kredyt gotówkowy online jest jednak dokładnie opisany i może zdarzyć się, że przegapisz dość istotne zapisy, ściśle związane z kosztami. Dlatego warto spojrzeć na ranking kredytów, w którym uwzględnione zostały wszystkie koszty danej oferty. Dzięki temu sprawdzisz, gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy na samochód na firmę!

Czy warto wziąć kredyt na samochód?

Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości gotówki na zakup samochodu, możesz zastanowić się nad kredytem. Jego koszty nie muszą być duże, a pojazd będzie na siebie zarabiać, umożliwiając sprawne działanie firmy. Jeszcze przed wybraniem kredytodawcy możesz oszacować, ile będzie wynosić miesięczna rata zobowiązania. Wykorzystaj w tym celu darmowy kalkulator kredytu gotówkowego, do którego możesz wprowadzić takie parametry, jak okres kredytowania i wysokość pożyczonej sumy, dzięki czemu otrzymasz przybliżony koszt raty.

Pozwoli Ci to ocenić, czy budżet firmowy będzie w stanie podołać regularnym spłatom. Oczywiście niezbędne będzie też wykazanie się źródłem dochodu oraz wpisem do ewidencji działalności gospodarczej. Dokładny wykaz wszystkich dokumentów niezbędnych do tego, aby wnioskować o przydzielenie kredytu, znajduje się na stronie danego kredytodawcy. A skąd wiedzieć, do którego się udać? Dzięki wspomnianemu wcześniej rankingowi kredytów będzie to dla Ciebie oczywiste!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation