Kredyt na samochód marki Mazda – jest na wyciągnięcie ręki!

Kierowcy od zawsze doceniają Mazdy. Mim że model 6 I ma już swoje lata (zaczęto ją produkować w 2002 roku), to nadal nie jest przestarzały i jego wygląd nadąża za panującymi obecnie trendami. Zakup nowej Mazdy lub upatrzonego modelu nie musi być odwlekany w czasie przez chwilowy brak oszczędności.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Mazda Motor Corporation powstało w Japonii w mieście Hiroshima w 1920 roku i produkuje jedynie samochody osobowe. Firma, dbając o swój wizerunek, ale także o środowisko naturalne zaczęła wdrażać filozofię zwaną zrównoważony zoom-zoom. Swoje początki ma ona w 2002 roku i nawiązywała do komfortu jazdy. W 2007 roku postanowiono pójść dodatkowo w stronę ekologii i obniżyć spalanie w autach. Nie tylko z tego powodu wielu kierowców marzy o Maździe. Nie zawsze jednak jest ona w zasięgu portfela.

Ile kosztuje używany i nowy model Mazdy?

Koszty Mazdy uzależnione są od kilku czynników, m.in. od: pojemności silnika, roku produkcji auta, modelu, jaki wybierzemy, oraz od tego, czy to samochód nowy, czy używany. Przykładowy kosztorys prezentują dwa najbardziej popularne modele Mazdy w Polsce. Pierwszym przykładem jest Mazda 4 (Demio), która gości na rynku motoryzacyjnym od 1994 roku, a w 2014 roku światło dzienne ujrzała 4 generacja tego typu auta. Cena nowego samochodu wynosi około 54 200 zł, a używanego mieści się między 6 400 zł a 18 450 zł. Drugim przykładem jest Mazda 3 – samochód należący do klasy kompaktowej, jego produkcja rozpoczęła się w 2013 roku, a ceny nowego egzemplarza rozpoczynają się od około 68 900 zł, natomiast za auto z drugiej ręki można zapłacić od 9 500 zł do 30 900 zł. Do kosztów zakupu należy doliczyć jeszcze ubezpieczenia i rejestrację bądź przerejestrowanie.

Pomocnym narzędziem w poszukiwaniu odpowiedniego dla nas kredytu gotówkowego może się okazać kalkulator kredytu gotówkowego.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation