Kredyt na samochód – jak znaleźć najtańszy kredyt na zakup auta

Większość aut poruszających się po polskich drogach to samochody zakupione na kredyt. Wybór najlepszej oferty kredytowej nie jest jednak łatwy. Kredyt na samochód to „związek” na co najmniej kilka lat, dlatego warto zadbać o to, by nie kosztował za dużo.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Kupując samochód mamy nadzieję, że będzie służył nam niezawodnie przez wiele sezonów. Niestety przesycenie na rynku samochodowym stwarza ogromny problem i rodzi obawy, czy używany samochód to dobry wybór. Często odłożona gotówka w kwocie 15 000 zł–20 000 zł okazuje się niewystarczająca, a eksperci doradzają, że lepiej dołożyć jeszcze kilka tysięcy i kupić samochód w dobrym roczniku i nienagannym stanie.

Jednak zakup nowego lub kilkuletniego auta przekracza możliwości finansowe wielu osób, które liczyć muszą się z dodatkowymi wydatkami, takimi jak rejestracja nabytego pojazdu, przegląd czy wykupienie ubezpieczenia. Kiedy odłożone pieniądze to niezbyt duża suma, warto rozejrzeć się za dobrym kredytem na zakup samochodu.

Kredyt gotówkowy online na samochód – czy to się opłaca?

Kredyt na samochód ma szansę otrzymać każda osoba posiadająca stałe źródło dochodu oraz czystą historię kredytową. Zaciągając kredyt gotówkowy, warto jednak porównać oferty różnych banków, tak by znaleźć najkorzystniejszą. Każdy kredyt gotówkowy obarczony jest kosztami, do których prócz odsetek zaliczyć trzeba prowizję, wynoszącą 0% przy zakupie nowego auta i nawet 10% w przypadku auta, które ma powyżej 5 lat.

Przy zakupie auta ze starszego rocznika koszty kredytu wzrastają, a oprocentowanie może wynieść aż 10% w skali roku. Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, warto sięgnąć po kalkulator kredytu gotówkowego – w krótkim czasie jest on w stanie prześledzić wiele ofert, wskazując oprocentowania kredytów, koszty nominalne, całkowitą kwotę do spłaty oraz zdolność kredytową zainteresowanej osoby. To wszystko można sprawdzić bez wychodzenia z domu.

A po wybraniu najtańszego kredytu samochodowego wniosek o jego przyznanie złożyć można przez Internet lub kontaktując się telefonicznie z konsultantem. Kredyt gotówkowy online to przyjazna procedura kredytowania, przy minimum formalności – wszystkie decyzje zapadają zdalnie, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nic nie kosztuje.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation