Kredyt na nowy samochód firmowy – dobre rozwiązanie dla firmy?

Prowadzenie firmy i jej rozwijanie wymaga podejmowania wielu decyzji. Na rozwój składa się kilka istotnych czynników, w tym zakup auta firmowego dla większego komfortu. Jeśli zależy nam na jego długiej funkcjonalności, to z pewnością bardziej zainteresuje nas nowy pojazd. Jednak co zrobić, jeśli na ten cel uzbieraliśmy za mało pieniędzy? W takiej sytuacji warto pomyśleć o dogodnym kredycie gotówkowym dla firm.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Rozwój firmy sprawił, że zasięg Twojego przedsiębiorstwa zdecydowanie się powiększył, a kontaktujących się klientów jest coraz więcej? Wszystko prowadzi do tego, że musisz pomyśleć o bardziej komfortowym i ekonomicznym transporcie, który pozwoli zaoszczędzić nie tylko Twój czas, ale również pieniądze. Klienci cenią sobie brak opóźnień, dlatego tak istotne jest szybkie dotarcie do nich. Odpowiedzią na to jest zwykle kupno samochodu firmowego. Ale czy firmę stać na całkiem nowe auto? Aby nie rezygnować z wcześniej powziętych planów, należy poważnie zastanowić się nad wzięciem kredytu gotówkowego dla firm.

Ile kosztuje nowy samochód firmowy?

Za nowy samochód firmowy z pewnością zapłacimy więcej niż za używany. Na cenę mają również wpływ marka i model danego pojazdu. Przykładowo, jeśli interesuje nas samochód societe, to ceny zaczynają się od ok. 42 tys. zł (Fiat Panda Van), a jeśli chcemy nabyć lekki dostawczy pojazd, to musimy wydać od 39 tys. zł (Dacia Dokker Van).

Oprócz tego trzeba też zwrócić uwagę na silnik oraz liczbę koni mechanicznych. Na przykładzie Fiata Pandy Vana za wersję z silnikiem Benzyna 5,2l/100 i 69 KM zapłacimy ok. 42 tys. zł, a za Diesel 4,7l/100 i 80 KM już 69 tys. zł. W każdym razie ceny rzadko spadają poniżej 40 tys. zł. Dlatego też zamiast wydawać większość firmowych pieniędzy, należy poważnie rozważyć możliwość wzięcia kredytu gotówkowego.

Kredyt na nowy samochód firmowy

Kredyt gotówkowy dla firm pozwoli nam na zakup dobrego samochodu firmowego, który będzie funkcjonalny przez lata i pomoże w dalszym rozwoju. Nawet najtańszy kredyt gotówkowy, odpowiednio rozłożony na raty, pokryje część kosztów. Natomiast przy użyciu kalkulatora kredytu gotówkowego łatwiej dobierzemy dla siebie idealny kredyt.

Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie placówki bankowej, możemy wziąć kredyt gotówkowy online, który nie wymaga od nas zaświadczenia o dochodach, jedynie wyciągu z konta z danego okresu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation