Kredyt na auto u dealera, czy to dobre rozwiązanie?

Auto na kredyt to rozwiązanie dla osób, którym nie udało się zgromadzić całej potrzebnej kwoty, a zakupu nie mogą już odwlekać. Przy wkładzie własnym kredyt gotówkowy na auto u dealera może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić inne oferty.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Osoby zdecydowane na zakup samochodu na raty mają pewne możliwości wyboru kredytodawcy. Przede wszystkim mogą skorzystać z oferty proponowanej przez dealera lub szukać kredytu na własną rękę, pytając np. w banku, który prowadzi ich konto oszczędnościowe. Każdy kredyt obarczony jest kosztami, które można zmniejszyć do minimum. Jak to zrobić? O tym piszemy poniżej!

Czy istnieje tani kredyt gotówkowy na zakup samochodu?

Oferty banków komercyjnych oraz tych powstałych na bazie danej marki znaleźć można i porównać przy użyciu mobilnej aplikacji, jaką jest kalkulator kredytu gotówkowego. To narzędzie potrafi w krótkim czasie prześledzić koszty związane z kredytami, podając całkowite kwoty do spłaty, co w konsekwencji pozwala wybrać najtańszy kredyt gotówkowy.

Z analizy danych zgromadzonych w Internecie wynika, że najtańszy kredyt na zakup samochodu uzyskać można, kupując auto nowe, prosto z salonu, bowiem w tym przypadku oprocentowanie jest znacznie niższe niż przy zakupie auta z drugiej ręki. Dlatego osoby zdecydowane na daną markę o kredyt gotówkowy pytać mogą bezpośrednio sprzedawcę.

Znane i cenione marki samochodowe posiadają własne banki, w których można otrzymać kredyt na dogodnych warunkach i często przy uproszczonej procedurze. Przy wkładzie własnym kupującego dealer samochodowy zaproponować może kredyt 0%. Takie rozwiązanie rzeczywiście funkcjonuje i jest bardzo korzystne dla kredytobiorcy. Musi on jednak spełnić pewne wymagania, przede wszystkim posiadać gotówkę w określonej kwocie, często nawet 50–70% wartości wybranego auta oraz spłacić zaciągnięty kredyt w czasie krótszym niż 2 lata. Innym rozwiązaniem, o którym często wspominają dealerzy samochodowi, jest kredyt 50/50. Pół ceny wartości auta kupujący płaci w dniu zawarcia umowy, a druga połowa zostaje mu odroczona na wskazany okres, np. pół roku, rok, dwa lata.

Warto wiedzieć, że osoby potrzebujące gotówki na uzupełnienie wkładu własnego skorzystać mogą z szybkiej formy kredytowania, składając wniosek o kredyt gotówkowy online.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation