Kredyt gotówkowy na samochód używany – czas spełnić marzenia

Potrzebujesz nowszego lub większego samochodu, ale nie stać cię na sfinansowanie zakupu? Zastanawiasz się, czy można kupić auto bez posiadania wieloletnich oszczędności? Przeczytaj, czym jest kredyt na samochód używany. Podpowiadamy także, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy i jak dostać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Samochód używany w dobrym stanie i w cenionym roczniku można nabyć już za kwotę 25 000–30 000 zł. Brak oszczędności na ten cel nie musi wiązać się z rezygnacją z planów i marzeń o posiadaniu nowszego, wygodniejszego auta. Spełniając wymagania banków, a przede wszystkim mając stałe i odpowiednio wysokie dochody, nikt nie powinien mieć problemu z wybraniem kredytu gotówkowego na samochód używany.

Czy warto brać kredyt na używany samochód?

Osoby zdecydowane na zaciągnięcie kredytu na zakup używanego auta, powinny wiedzieć o kilku istotnych kwestiach związanych z wiekiem pojazdu. Przede wszystkim wiele banków stawia limity wiekowe dla aut używanych, to znaczy wyraża zgodę na udzielenie kredytu przy zakupie aut nowych i tych, które nie są starsze niż określony rocznik. Zdarza się także, że kredyt gotówkowy na zakup samochodu, który ma więcej niż lat 5, będzie wyżej oprocentowany, a bank zażąda również wyższej prowizji np. w wysokości 10% pożyczonej kwoty. Podczas gdy w przypadku zakupu auta z salonu banki często rezygnują z prowizji. Biorąc to wszystko pod uwagę, przed złożeniem wniosku kredytowego warto poznać i porównać oferty co najmniej kilku banków i instytucji finansowych, aby mieć szansę wybrać najtańszy kredyt gotówkowy.

Jak wybrać kredyt gotówkowy na używany samochód?

Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, jest ono bowiem w stanie przeprowadzić wstępną symulację kosztów całkowitych wielu ofert kredytowych. Wskazuje jednocześnie, który kredyt gotówkowy jest najtańszy, a który najdroższy, biorąc pod uwagę odsetki, prowizje, wymagane ubezpieczenie. Korzystając z kalkulatora kredytowego dostępnego w Internecie, bez potrzeby odbywania długich rozmów z konsultantami i pracownikami banków, można dobrać najkorzystniejszą ofertę.

Osoby wiarygodne dla banku mają szansę otrzymać szybki kredyt, przy minimum formalności także bez wychodzenia z domu. Kredyt gotówkowy online zazwyczaj przeznaczyć można na dowolny cel, w tym także zakup używanego samochodu, a koszt takiego kredytu nie musi się wcale różnić od kosztów związanych z kredytem celowym.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation