Kredyt celowy na samochód – sposób na sfinansowanie zakupu

Kupić auto za gotówkę to marzenie wielu osób. I chociaż odłożenie kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest łatwą sprawą, to brak oszczędności nie musi zamykać drogi do posiadania upragnionych czterech kółek. Sposobem na osiągnięcie celu może być kredyt gotówkowy na zakup samochodu.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Pożyczka, debet na rachunku, kredyt odnawialny, zakupy na raty często są jedyną szansą, by móc realizować plany i marzenia. W ofertach banków znaleźć można wiele atrakcyjnych kredytów celowych, w tym także na zakup samochodu. Każda osoba o unormowanej pozycji finansowej nie powinna mieć problemu, by znaleźć i zaciągnąć kredyt celowy na samochód.

Warto jednak przed wybraniem odpowiedniej oferty przyjrzeć się innym propozycjom, tak by zaciągnąć najtańszy kredyt gotówkowy. Koszty różnych kredytów mogą się od siebie radykalnie różnić. Z pewnością kredyt gotówkowy przeznaczony na zakup nowego samochodu lub młodszego niż 5–7 lat będzie niżej oprocentowany od tego na zakup auta ze starszego rocznika. Przy zakupie samochodu wyprodukowanego przed 2013 rokiem prowizja od kredytu wynieść może nawet 10%, a w przypadku samochodu prosto z salonu może jej w ogóle nie być.

Kredyt celowy na samochód, czy warto?

Wśród kredytów gotówkowych wyróżnić można kredyty celowe, czyli te, które zaciągane są na konkretny cel, a bank udzielający wsparcia finansowego ma prawo zweryfikować wydatkowanie udzielonej pożyczki. Kredyt celowy na samochód jest znacznie korzystniej oprocentowany niż zwykły kredyt gotówkowy na dowolny cel. W tym przypadku zabezpieczeniem kredytu bywa cesja na zakupionym aucie oraz tzw. przepisanie  ubezpieczenia AC – w przypadku zaistnienia szkody bank ma pierwszeństwo w otrzymaniu roszczenia.

Kredyt celowy na samochód to oferta, którą należy brać pod uwagę, w tym przypadku bowiem oprocentowanie kredytu może być nawet o połowę tańsze niż w ramach kredytu konsumpcyjnego. Przed podjęciem decyzji co do konkretnej oferty warto jednak prześledzić i porównać propozycje kredytowe banków oraz sprawdzić koszty związane z daną pożyczką. Kalkulator kredytu gotówkowego jest w stanie w przeciągu kilku minut porównać wiele ofert i wskazać tę najtańszą i najbardziej opłacalną dla kredytobiorcy. Po dokonaniu wyboru zainteresowany kredytem może starać się o kredyt gotówkowy online. W tym przypadku pieniądze na zakup samochodu można otrzymać jeszcze tego samego dnia bez potrzeby odbywania wizyty w oddziale banku.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation