Jak wybrać najtańszy kredyt na zakup samochodu?

Posiadanie własnego auta to ogromna wygoda. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 22 miliony samochodów osobowych, bo Polacy żyjący w XXI wielu cenią sobie komfort i swobodę. Chcesz dołączyć do ich grona? Sprawdź, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na samochód!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Na kredyt kupić można samochód nowy, czyli ten prosto z salonu, jak i auto używane. W obu tych przypadkach przed wybraniem konkretnego kredytodawcy warto poznać swoją zdolność kredytową, koszt poszczególnych kredytów oraz wymagania stawiane wnioskodawcy przez banki i firmy trudniące się pożyczaniem pieniędzy. Właściwy wybór kredytu na zakup samochodu może stać się szansą na zaoszczędzenie często znacznej sumy, którą przeznaczyć można na inny cel. A kalkulator kredytu gotówkowego może pomóc podjąć najlepszą decyzję.

Kredyt gotówkowy na samochód, czy to się opłaca?

Najtańszy kredyt gotówkowy na samochód, związany z najniższym oprocentowaniem i prowizją, przyznawany jest na zakup samochodu nowego. W tym przypadku kredytodawcy wielokrotnie rezygnują z prowizji od udzielonego kredytu, a oprocentowanie wynieść może mniej niż 5%. Na rynku finansowym dostępne są również kredyty na 0%. Nie jest to mit, jednak taki kredyt gotówkowy obarczony bywa kilkoma warunkami, a najistotniejszy to posiadanie niemałego wkładu własnego, często wynoszącego minimum 50% wartości wybranego auta. Osoby zdecydowane na zakup samochodu z tzw. drugiej ręki nie muszą jednak obawiać się, że na inwestycji tej mogą stracić.

Pomimo zaciągnięcia nieco droższego kredytu można zaoszczędzić na kosztach związanych z utrzymaniem auta. Kupując nowy samochód, właściciel, a często jedynie osoba, w której dyspozycji samochód pozostaje (bo właścicielem samochodu może być bank), ma obowiązek pełnego ubezpieczenia auta oraz poddawania go regularnemu serwisowaniu, co wiąże się z ponoszeniem znacznych kosztów przez kilka kolejnych lat. Kupując samochód używany, w dobrym roczniku, można trafić na bardzo dobry pojazd za nieduże pieniądze i wówczas na pokrycie kosztów zakupu nie trzeba wiązać się kilkuletnim kredytem, bowiem wystarczy zastrzyk gotówki w niewielkiej kwocie. Kredyt gotówkowy online może okazać się w tej sytuacji przyjazną alternatywą – pieniądze pożycza się na dogodnych warunkach bez wychodzenia z domu, a zakupiony za nie samochód od początku stanowi wyłączną własność kredytobiorcy.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation