Jak kupić używany samochód na raty? Sprawdź!

Dobry, używany samochód może sporo kosztować, a zgromadzone oszczędności mogą nie wystarczyć na sfinansowanie zakupu. Sprawdź, jak łatwo możesz znaleźć i zaciągnąć kredyt gotówkowy na samochód, i ile taka opcja będzie Cię kosztować!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Zmiana samochodu bardzo często wiąże się z dużym stresem i obawą, o to by „nowy” używany samochód okazał się strzałem w dziesiątkę. Przesycenie rynku samochodowego autami używanymi stwarza obawę, czy przypadkiem nie padniemy ofiarą oszustwa – naciągaczy sprzedających podrasowane auta jest bardzo wielu. Kolejnym problemem, który może spędzać sen z oczu, jest brak potrzebnych środków finansowych. W tym przypadku skorzystać można z opcji, jaką jest kredyt gotówkowy, lub kupić samochód na raty w wybranym komisie.

Czy warto kupić używany samochód na raty?

Porównania ofert kredytowych różnych banków można dokonać w miarę szybko, bez tracenia czasu na odbywanie długich i męczących wędrówek po placówkach – wystarczy kalkulator kredytu gotówkowego dostępny w Internecie.

Można odnieść wrażenie, że zakup auta używanego na kredyt obarczony jest wieloma dodatkowymi kosztami. Przede wszystkim, wraz z wiekiem samochodu wzrasta wysokość oprocentowania kredytu i może pojawić się także obowiązek uiszczenia prowizji, która także uzależniona jest od wieku wybranego auta. Najtańszy kredyt gotówkowy, czyli ten związany z najniższymi kosztami, zaciągnąć można na zakup auta nowego lub tego, które ma mniej niż 5 lat. W przypadku samochodów starszych prowizja od kredytu wynieść może aż 10% pożyczonej kwoty. Natomiast przy zakupie samochodu, który ma więcej niż 10 lat, bank może odmówić finansowania zakupu i nie udzieli kredytu na ten cel.

Biorąc pod uwagę powyższe zasady stosowane przez kredytodawców, warto prześledzić oferty banków, tak by móc wybrać najatrakcyjniejszą ofertę, czyli tę obarczoną najniższymi kosztami. Jednakże osoby zdecydowane na zakup samochodu ze starszego rocznika nie muszą ze swych planów rezygnować. Kiedy bank odrzuci wniosek kredytowy, warto zastanowić się nad opcją, jaką jest zwykły kredyt konsumpcyjny. Warto poszukać także najtańszy kredyt gotówkowy online, dostępny dla klienta przy uproszczonej procedurze, która przebiega elektronicznie, bez dodatkowych kosztów i wymagań. Pozyskane z kredytu pieniądze przeznaczyć można na dowolny cel, w tym także zakup wybranego samochodu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation