Ile kosztuje kredyt na samochód w salonie?

Kupując nowy samochód, można spełnić swoje marzenia. Jeśli jednak jest to zakup na kredyt gotówkowy, warto zadbać o własny portfel i przed podpisaniem umowy wybrać najlepszego kredytodawcę. Sprawdź, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na zakup samochodu.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Posiadanie nowego samochodu, prosto z salonu to marzenie wielu mężczyzn. Nie każdego z nich stać jednak na realizację marzeń. Pomocą może się jednak okazać kredyt gotówkowy w salonie. Pamiętajmy jednak, że bank, który zaoferuje nam dealer samochodowy, to zazwyczaj bank fabryczny danej marki, a proponowaną przez niego ofertą nie koniecznie musi być najtańszy kredyt gotówkowy.

Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód w salonie?

Będąc w salonie i znając już swoją decyzję co do wyboru samochodu, nie musimy składać wniosku kredytowego do wskazanego przez sprzedawcę banku. Kupujący o odpowiednio wysokich dochodach – w przypadku singla bez innych zobowiązań dochód w wysokości 3 500 zł netto miesięcznie powinien być wystarczający – i nieobciążony innymi znacznymi zobowiązaniami ma możliwość nie tylko negocjowania warunków zakupu, ale także szukania innych rozwiązań. Posiadając wkład własny, kupujący staje się jeszcze bardziej wiarygodnym klientem – zarówno dla banku, jak i dla sprzedawcy. Dlatego ma on jeszcze większą szansę otrzymać kredyt gotówkowy na lepszych warunkach. Zazwyczaj zarobek salonu na pośrednictwie kredytowym waha się od 1 do 10% udzielonego kredytu i właśnie tutaj powstaje pole do popisu, które daje kupującemu możliwość wynegocjowania lepszej ceny, mniejszych kosztów lub otrzymania dodatkowych profitów, np. kompletu opon lub ubezpieczenia w cenie auta.

Przed podjęciem decyzji co do zawarcia umowy kredytowej na zakup samochodu w salonie, warto porównać koszty innych kredytów, także w bankach, które specjalizują się w kredytach samochodowych, ale nie współpracują z danym sprzedawcą. W tym przypadku pomocny może być kalkulator kredytu gotówkowego, który w przeciągu kilku minut jest w stanie przekazać zainteresowanemu solidne informacje o kosztach poszczególnych ofert. Osoby posiadające znaczne środki własne, które myślą o pożyczeniu jedynie brakującej kwoty, poznać powinny najnowsze rozwiązanie, jakim jest kredyt gotówkowy online, czyli pieniądze, które otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation