Firmowy samochód na kredyt

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z koniecznością posiadania firmowego samochodu. Jeśli przedsiębiorca nie ma gotówki na zakup auta, może wziąć je w leasing lub uzyskać na ten cel kredyt.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Samochód przy własnej firmie jest praktycznie niezbędny – trzeba dojechać na spotkanie z klientem czy też przewieźć niezbędne materiały. Niektórzy używają do tego celu prywatnego pojazdu, jednak wraz z rozwojem firmy może on nie wystarczyć. Z czasem trzeba również zakupić nowe samochody dla pracowników firmy. Jeśli przedsiębiorca nie posiada odpowiedniej kwoty na zakup nowego samochodu, może uzyskać kredyt na ten cel. Wybór opcji pożyczki zależy od potrzeb firmy i liczby koniecznych samochodów.

Jaki jest koszt zakupu firmowego samochodu?

Samochód zakupiony na firmę należy wprowadzić do ewidencji środków trwałych, a także poddać amortyzacji, co oznacza stopniowe zaliczanie wydatków związanych z zakupem auta do kosztów podatkowych. Cena nowego samochodu firmowego z salonu zależy przede wszystkim od jego wielkości.

Za przeciętny, lekki samochód dostawczy należy zapłacić średnio 50–70 tysięcy złotych, natomiast duży dostawczy wóz to koszt mniej więcej 80–100 tysięcy złotych. Na cenę ma również wpływ wyposażenie konkretnego modelu – należy pamiętać, że poszczególne udogodnienia niosą za sobą kolejne koszty. Kupno samochodu wiąże się więc z dużym wydatkiem, jednak biorąc pod uwagę możliwość odliczenia kosztów, jest to dosyć opłacalna opcja.

Kredyt na samochód firmowy – czy warto go wziąć?

W razie braku odpowiedniej sumy przedsiębiorca może pożyczyć pieniądze. Jedną z opcji jest wzięcie samochodu w leasing, co sprawdzi się w przypadku posiadania dużej firmy i konieczności zakupu większej liczby pojazdów, jednak w tej sytuacji ich właścicielem można stać się dopiero po spłacie całej sumy. Gdy ma się mniejszą firmę, korzystniejsze jest uzyskanie kredytu na zakup samochodu, ponieważ jeśli zabezpieczeniem kredytu nie jest auto, jego właścicielem można stać się już w momencie zakupu.

Przedsiębiorstwa oferujące kredyty, wychodząc naprzeciw klientom, umożliwiają uzyskanie kredytu samochodowego online. Zamieszczają w Internecie swoje oferty, dzięki czemu w łatwy sposób można wybrać opcję dostosowaną do naszych preferencji bez wychodzenia z domu. W razie wątpliwości banki oferują zdalną pomoc konsultanta.

W celu uzyskania najtańszego kredytu na samochód firmowy można użyć kalkulatora kredytowego, który porównuje ze sobą oferty i zestawia w formie rankingu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation