Czy pożyczka na zakup używanego samochodu się opłaca?

Planując kupić samochód za pieniądze od banku, warto zadbać, by poniesione koszty związane z pożyczką obniżyć do minimum. Po co przepłacać na pożyczce, skoro w łatwy sposób można znaleźć tańszą ofertę. Kalkulator kredytu gotówkowego pomoże Ci zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Kupując samochód za pożyczone od banku pieniądze, warto zadać sobie pytanie, czy muszę brać kredyt gotówkowy lub pożyczkę w swoim banku albo w tym, który wskazał mi właściciel komisu, czy lepiej na własną rękę poszukać lepszej oferty. Oprocentowanie oraz opłaty związane z udzieleniem kredytu potrafią znacznie się od siebie różnić, zwłaszcza w przypadku gdy chodzi o zakup samochodu, który ma więcej niż 5 lat. A przecież auto starsze potrafi bardzo dobrze wyglądać, może być zadbane, w 100% sprawne i nie musi kosztować wiele. Czy trzeba rezygnować z takiego zakupu?

Jak wybrać pożyczkę na samochód używany?

Udając się do komisu, każdy zainteresowany zakupem samochodu używanego na kredyt otrzyma informacje, że koszty wzrastają wraz z wiekiem auta. Jeśli jest ono nowe lub młodsze niż 5 lat, kupujący ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem i bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o samochód starszy, bank może żądać prowizji nawet w wysokości 10–15% pożyczonej kwoty, a w przypadku samochodu starszego niż 10 lat odmówić udzielenia kredytu samochodowego. W takiej sytuacji nie trzeba jednak tracić głowy.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel lub szybka pożyczka mogą rozwiązać problem i okazać się najlepszym oraz najtańszym wyjściem. Kalkulator kredytu gotówkowego stanowi skuteczne narzędzie, które w przeciągu kilku minut przeprowadza wstępną symulację zdolności kredytowej zainteresowanego zakupem samochodu oraz wskazuje najtańszy kredyt gotówkowy i najlepszą, najbardziej atrakcyjną pożyczkę, którą przeznaczyć można na dowolny cel, w tym także zakup używanego samochodu. Najtańszy kredyt gotówkowy może być w tej konkretnej sytuacji znacznie tańszy niż kredyt celowy na zakup używanego auta, a także wygodniejszy, jeśli chodzi o formę zabezpieczenia.

Natomiast osoby, które potrzebują pilnego wsparcia finansowego, skorzystać mogą z szybkiej i wygodnej formy kredytowania, wnioskując o kredyt gotówkowy online stanowiący szansę na zastrzyk gotówki jeszcze tego samego dnia.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation