Skąd wziąć pieniądze na wyjazd? Co powiesz na kredyt gotówkowy?

Każdy wakacyjny wyjazd dostarcza nie tylko wielu przyjemności, ale wiąże się także z wydatkami, na które nie zawsze nas stać. W takiej sytuacji, zamiast rezygnować z zaplanowanego wypoczynku, lepiej poszukać sposobu na zdobycie dodatkowych środków. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy, który pozwala pozyskać pieniądze na dowolny cel.

Kredyt na wakacje_FinAi.pl

Koszty, jakie musimy ponieść w związku z planowanym wyjazdem, mogą być bardzo mocno zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, gdzie planujemy wyjechać i na jak długo. W budżecie przeznaczonym na ten cel musimy uwzględnić koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia, a do ostatecznej sumy doliczyć również ewentualne atrakcje i inne wydatki. W rezultacie może okazać się, że kwota wyjazdu znacznie przekroczy nasze możliwości finansowe. Wówczas stajemy przed koniecznością rezygnacji ze swoich planów lub znalezienia sposobu na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Ze zrozumiałych względów lepiej wybrać drugie rozwiązanie i zapewnić sobie zasłużony odpoczynek. Pomocny w obliczu tego rodzaju problemów może okazać się kredyt gotówkowy. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, zastanówmy się, jakiej sumy tak naprawdę będziemy potrzebować.

Jak bank liczy zdolność kredytową?

Jak banki liczą zdolność kredytową? [Infografika]

Internetowe kalkulatory mogą Ci pomóc oszacować Twoją zdolność kredytową. Ale ostateczna decyzja będzie należała do banku. Jak banki ją liczą?

Ile kosztują wyjazdy?

Ile musimy wydać na wyjazd krajowy, a ile na zagraniczny? Jeżeli zamierzamy się udać w samotną podróż do którejś z miejscowości w Polsce, wówczas koszt naszego wyjazdu nie powinien przekroczyć ok. 1000–1500 zł. Jeśli natomiast planujemy podróż zagraniczną, musimy liczyć się z wydatkiem około 2000–2500 zł. Na podróż we dwóje musimy przeznaczyć około 1500 zł więcej. Natomiast wyjazd z całą rodziną może kosztować nas kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście owe kwoty możemy nieco zredukować, wybierając na przykład tańszy hotel, czy też rezygnując ze stołowania się na mieście, jednak przemyślmy, czy warto odmawiać sobie przyjemności podczas wyjazdu na rzecz oszczędności.

Kredyt gotówkowy na wyjazd – czy to dobre rozwiązanie?

Dodatkowe środki, uzyskane za pośrednictwem kredytu, mogą pomóc w sfinansowaniu różnych planów. Mogą na przykład posłużyć do pokrycia wydatków związanych z wakacyjnym lub weekendowym wyjazdem. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej formy kredytu jest kredyt gotówkowy online, którego procedury zostały ograniczone do minimum. Dzięki temu wielu formalności możemy dopełnić w niezwykle wygodny sposób, za pośrednictwem internetu. Do wyszukania najtańszego kredytu gotówkowego da się wykorzystać praktyczne rozwiązanie, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego, który ułatwi nam wybranie oferty zawierającej najkorzystniejsze dla nas warunki. Po wpisaniu odpowiednich danych, np. wysokości kredytu, oprocentowania i czasu trwania oferty, otrzymujemy wysokość miesięcznej raty.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation