Pożyczka na podróż – w jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej? Przekonaj się!

Jeśli nie planujemy podróży z dużym wyprzedzeniem, ale działamy pod wpływem chwili, często stajemy przed problemem, jakim jest brak środków na skorzystanie z atrakcyjnej oferty last minute. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z wyjazdu. Jeśli chcemy pozyskać potrzebne środki, możemy skorzystać np. z kredytu gotówkowego lub pożyczki na podróż.

Kredyt na wakacje - FinAi.pl

Nie ulega wątpliwości, że w przygotowaniach do podróży budżet, jakim dysponujemy, odgrywa bardzo dużą rolę. Często ustalamy jej przebieg zgodnie z tym, jaką sumą dysponujemy.

Ile musimy przeznaczyć na podróże?

Zanim wyruszymy, musimy zastanowić się, jaką sumę chcemy na ten cel przeznaczyć. W tych wyliczeniach warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest oczywiście wybrany kierunek. O ile w przypadku podróży krajowych całkowity koszt wyprawy udaje się zamknąć w kwocie ok. 1000–3000 zł (samotna podróż lub podróżowanie z całą rodziną), o tyle na zagraniczne podróże musimy już przeznaczyć więcej.

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa a szansa otrzymania kredytu. Czym się różni wiarygodność kredytowa od zdolności kredytowej?

Kolejną ważną kwestią jest długość naszej podróży. Poza tym musimy zastanowić się, czym będziemy podróżować do miejsca docelowego, a także w jaki sposób poruszać się już na miejscu. Czy będzie to własny samochód, samochód z wypożyczalni, czy zadowolimy się komunikacją publiczną. Pamiętajmy też, że za bilet lotniczy zapłacimy więcej niż za podróż pociągiem lub autobusem.

Duży wpływ na koszt podróży ma cena noclegu. Do ostatecznej sumy musimy doliczyć cenę wyżywienia. I w tym przypadku rozbieżności mogą być znaczące. Jedzenie „na mieście”, w drogich restauracjach, będzie nas kosztowało więcej niż samodzielne przygotowanie posiłków z kupionych w pobliskim sklepie produktów.

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii stwierdzimy, że nie mamy wystarczających  środków, wówczas możemy rozważyć skorzystanie z takiej opcji jak pożyczka lub kredyt gotówkowy.

Podróż z pożyczką w tle – czy to dobry pomysł?

Znalezienie najtańszego kredytu gotówkowego lub pożyczki to jeden z najważniejszych czynników, na którym warto skupić swoją uwagę. Do poszukiwań możemy wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego, który umożliwi lepsze zapoznanie się z poszczególnymi warunkami kredytów i dzięki temu — porównanie ich ze sobą. Takie zestawienie różnych produktów sprawi, ze będziemy mogli świadomie wybrać ten, który w naszej ocenie jest najbardziej atrakcyjny.

W swoich poszukiwaniach warto też uwzględnić kredyt gotówkowy online lub pożyczkę dostępną przez internet. Tego rodzaju produkty są nie tylko atrakcyjne cenowo, ale też cechują się ograniczonymi do minimum procedurami. Jeśli decydujemy się na taką formę wsparcia finansowego, wiele formalności możemy załatwić drogą elektroniczną, może nawet bez wizyty w oddziale. 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation