Pożyczka czy kredyt na wakacje? Czy jedno z tych rozwiązań jest lepsze?

Wakacje to idealna pora na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków. Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez podróży, doskonałej sposobności na pobyt z najbliższymi. Niestety każda podróż wiąże się z kosztami! Jednym ze sposobów na ich pokrycie jest oszczędzanie na wakacje cały rok, drugim – skorzystanie z pożyczki lub kredytu gotówkowego. Czy to dobry pomysł?

Kredyt na wakacje - FinAi.pl

Pożyczka i kredyt to bardzo zbliżone do siebie formy pozyskania dodatkowej gotówki. Należy jednak pamiętać o pewnych różnicach, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, które z tych rozwiązań będzie bardziej odpowiednie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że o kredyt możemy ubiegać się wyłącznie w banku. Natomiast jeśli chodzi o pożyczkę, możemy ją dostać w każdej firmie oferującej tego rodzaju usługi, w tym również przez internet. 

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa a szansa otrzymania kredytu. Czym się różni wiarygodność kredytowa od zdolności kredytowej?

Pożyczka czy kredyt – które rozwiązanie jest lepsze?

Zarówno w przypadku kredytu gotówkowego online, jak i pożyczki musimy liczyć się z koniecznością zapłaty dodatkowych kosztów. Przede wszystkim będą to odsetki. Jeśli chcemy wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, to znaczy taki, którego koszty będą najniższe, możemy skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Wpiszesz w nim parametry interesujących Cię ofert, i w wyniku tego otrzymasz wysokość raty oraz inne cechy kredytu ułatwiające porównanie interesujących Cię ofert. Dzięki takiemu kredytowi lub pożyczce możesz pozyskać dodatkowe środki finansowe – czasem nawet bez wychodzenia z domu. 

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy na wakacje?

Kiedy rozważamy kwestię pożyczki lub kredytu gotówkowego na wakacje, musimy najpierw dowiedzieć się, jaka kwota będzie nam potrzebna. Największe znaczenie dla ustalenia tego, ile pieniędzy będziemy potrzebować, mają kierunek naszej podróży i czas wyjazdu. Najmniej zapłacą osoby podróżujące samotnie, jeśli zdecydują się wypoczywać w Polsce (ok. 1000–1500 zł). Wakacje zagraniczne wiążą się już z większymi opłatami (do 2000 zł).

Na wyjazdach z dziećmi z pewnością możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty i promocje, ale koszt takiej podróży zawsze będzie nieco wyższy od tego, jaki ponieślibyśmy, gdybyśmy zdecydowali się na wakacje we dwoje (nawet do 5000–6000 zł). Musimy ponadto pamiętać, że kiedy wybieramy wczasy all inclusive, opłacamy jedną kwotę, która obejmuje nocleg i wyżywienie. Zawsze jednak musimy doliczyć dodatkowe koszty przeznaczone na rozrywkę. 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation