Potrzebna gotówka na wyjazd? Sprawdź, jak możesz ją zdobyć!

Podróże, zarówno te długie, jak i krótkie, mają jedną wspólną cechę. Zapewniają potrzebny odpoczynek i regenerację sił. Dlatego, gdy tylko nadarzy się okazja, chętnie pakujemy walizki i ruszamy odkrywać nowe miejsca. Na ten cel potrzebujemy jednak dodatkowych środków, które nie zawsze uwzględnia domowy budżet. Co w takiej sytuacji? Czy rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy?

Kredyt na wakacje w Grecji

Podróże, zarówno te długie, jak i krótkie, mają jedną wspólną cechę. Zapewniają potrzebny odpoczynek i regenerację sił. Dlatego gdy tylko nadarzy się okazja, chętnie pakujemy walizki i ruszamy odkrywać nowe miejsca. Na ten cel potrzebujemy jednak dodatkowych środków, które nie zawsze można znaleźć w domowym budżecie. Co w takiej sytuacji? Czy rozwiązanie stanowi kredyt gotówkowy?

Czym jest zdolność kredytowa?

Czym jest zdolność kredytowa?

Co się składa na Twoją zdolność kredytową? Jak ją sprawdzić? Czy warto korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej?

Wyjazd może być dłuższy, na przykład wakacyjny, lub krótszy, weekendowy. Możemy wyjeżdżać sami, we dwoje lub z całą rodziną. Możemy też odwiedzać dalekie zakątki świata lub odkrywać jeszcze nieznane nam miejsca w naszym kraju. W zależności od tego, na który wariant podróży się decydujemy, musimy uwzględniać w naszych planach różne koszty.

Ile kosztują wyjazdy?

Z oczywistych względów mniejsze wydatki czekają nas wtedy, kiedy podróżujemy sami, po Polsce. Na ten cel zapewne nie wydamy więcej niż 1000–1500 zł. Podróż we dwoje będzie kosztować nas nieco więcej – od ok. 2000 do 2500 zł. Najwięcej zapłacimy, wyjeżdżając z całą rodziną. Za kilkudniowy pobyt dla 3–4 osób trzeba zapłacić około 3–4 tysięcy złotych. Oczywiście to, ile wydamy na podróż, zależy także od miejsca, w które się udajemy. Pobyt w miejscowościach bardziej popularnych wśród turystów wiąże się z większymi wydatkami niż wizyta w mniej uczęszczanych punktach turystycznych. Kiedy wyjeżdżamy za granicę, do podanych kwot będziemy musieli dodać po około 2 tysiące złotych w przypadku krajów europejskich i około 3–4 tysiące, jeśli planujemy spędzić czas w egzotycznym zakątku świata.

Ostateczny koszt wyjazdu uzależniony jest ponadto od sposobu i czasu rezerwacji pobytu, jego długości, wybranego środka lokomocji, liczby i jakości atrakcji, w jakich zamierzamy uczestniczyć. W przypadku dalekich podróży do całej sumy musimy doliczyć koszty koniecznych badań i szczepień.

Wyjazd na kredyt – sprawdź, czy to się opłaca

Wiele osób, przygotowując się do wyjazdu, zastanawia się nad tym, czy skorzystać z kredytu gotówkowego, by z jego pomocą pokryć koszty związane z podróżą. Trzeba przyznać, że w sytuacji, kiedy brakuje nam wystarczających środków, takie rozwiązanie może okazać się pomocne. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, dołóżmy wszelkich starań, by znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Do tego celu możemy wykorzystać praktyczny i wygodny w obsłudze kalkulator kredytu gotówkowego, który ułatwi nam zapoznanie się z warunkami proponowanymi przez poszczególne instytucje zajmujące się udzielaniem kredytów. Po uzupełnieniu odpowiednich danych otrzymamy informacje o szacowanych parametrach interesującego nas kredytu gotówkowego, co ułatwia porównanie różnych ofert.

Kiedy przeglądamy oferty, warto zwrócić uwagę na taką opcję jak kredyt gotówkowy online. Jest to alternatywa tradycyjnej formy kredytu, która pozwala na złożenie wniosku o kredyt online. Formalności są ograniczone do minimum, a niektóre z banków całkowicie zamykają w internecie proces ubiegania się o kredyt i przyznawania go.

Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pieniądze jeszcze tego samego dnia trafią na nasze konto.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation