Kredyt na wakacje – czy za 5000 zł pojedziemy na wycieczkę w góry?

Powolnym krokiem zbliża się lato, a wraz z nim długo wyczekiwany urlop. Miło pomyśleć o spacerach po górzystych ścieżkach i delektowaniu się świeżym górskim powietrzem… Jednak zanim zdecydujemy się na taką wycieczkę, najpierw warto odpowiednio się do niej przygotować. W pokryciu licznych kosztów może nam pomóc kredyt gotówkowy.

Kredyt na wakacje – FinAi.pl

Podczas urlopu nie lubimy siedzieć bezczynnie w jednym miejscu, a najlepszą formą relaksu jest dla nas aktywne spędzanie wolnego czasu? Wycieczka w góry to doskonały wybór dla osób stawiających na  wakacje w ruchu. Ale czy jesteśmy odpowiednio przygotowani na te plany? Kwestie finansowe nieraz stoją na przeszkodzie do górskich planów. A może wzięcie kredytu gotówkowego pomoże nam pokryć większość kosztów?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Ile kosztuje wycieczka w góry?

Przyjrzyjmy się bliżej kosztom takiej wycieczki z kilku perspektyw. Naszym celem będzie wydanie nie więcej niż 5000 zł na przykładowy tygodniowy wyjazd do Zakopanego. Jak prezentują się ceny?

  • dla singla (sumując średnie koszty jedzenia, noclegu, paliwa, atrakcji turystycznych) – 1988 zł,
  • dla pary – 3896 zł,
  • dla 3-osobowej rodziny – 5780 zł,
  • dla 4-osobowej rodziny – 7428 zł.

Jedynie singiel i para mają szansę wydać maks. 5000 zł. Natomiast reszcie trudno będzie się zmieścić w tym limicie ze względu na same koszty wyżywienia (średnia cena obiadu to ok. 25 zł), noclegu (średnie koszty wahały się w granicach 100–200 zł) oraz koszty dodatkowe, np. za wstęp na teren TPN, wynajem rowerów czy też kąpiel w wodach termalnych. W przypadku braku wystarczających funduszy wzięcie kredytu gotówkowego może nam pomóc w pokryciu większości kosztów.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy na wyjazd w góry?

Nawet najtańszy kredyt gotówkowy, odpowiednio rozłożony na raty, pomoże nam w pokryciu części kosztów wyjazdu. Natomiast przy użyciu kalkulatora kredytu gotówkowego łatwiej dobierzemy dla siebie idealny kredyt. Dzięki temu narzędziu mamy możliwość zobaczenia szacowanych parametrów interesującego nas kredytu. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie placówki bankowej, można pokusić się o wzięcie kredytu gotówkowego online, który nie wymaga od nas zaświadczenia o dochodach, lecz jedynie wyciągu z konta z danego okresu.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation