Kredyt na wakacje – czy 7000 zł jest wystarczającą kwotą na wycieczkę zagraniczną?

Zbliża się lato, a wraz z nim długo wyczekiwany urlop. Miło jest pomyśleć o zwiedzaniu egzotycznych miejsc i kosztowaniu przysmaków. Jednak zanim zdecydujemy się na taką wycieczkę, najpierw warto się do niej odpowiednio przygotować – również finansowo. W pokryciu licznych kosztów może nam pomóc kredyt gotówkowy.

Kredyt na wakacje - FinAi.pl

Kiedy wyglądamy przez biurowe okno i widzimy słońce, coraz częściej przychodzi nam na myśl urlop. Myślami powoli wędrujemy na Malediwy, do Hiszpanii, do Chorwacji… A co z cenami? Wycieczka zagraniczna zwykle kojarzy się ze sporym wydatkiem. W przypadku braku wystarczających środków w opłaceniu wyjazdu może nam pomóc wzięcie kredytu gotówkowego.

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa a szansa otrzymania kredytu. Czym się różni wiarygodność kredytowa od zdolności kredytowej?

Ile kosztuje wycieczka za granicę?

Przyjrzyjmy się bliżej kosztom takiej wycieczki. Naszym celem będzie wydanie nie więcej niż 7000 zł na przykładowy tygodniowy wyjazd do Rzymu. Jak prezentują się ceny?

  • dla singla (po podsumowaniu średnich kosztów jedzenia, noclegu, biletów, atrakcji turystycznych) – 3903 zł,
  • dla pary – 7692,6 zł,
  • dla 3-osobowej rodziny – 11 709 zł,
  • dla 4-osobowej rodziny – 15 612 zł.

Jedynie singiel ma szansę wydać maks. 7000 zł. W innych przypadkach trudno będzie się zmieścić w tym limicie. Rzym jest jednym z najdroższych miast we Włoszech, a już same koszty jedzenia, noclegu (średnie koszty wahają się w granicach 40–50 euro za noc), podatku miejskiego oraz biletów lotniczych (ceny na lotnisku w Krakowie zaczynają się od 366 zł) przyprawiają o zawrót głowy. W obliczu takich kosztów wzięcie kredytu gotówkowego może nam pomóc w sfinansowaniu całego wyjazdu.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy na wyjazd?

Nawet najtańszy kredyt gotówkowy, odpowiednio rozłożony na raty, pomoże nam w pokryciu części kosztów. Natomiast przy użyciu kalkulatora kredytu gotówkowego łatwiej dobierzemy dla siebie idealny kredyt. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać parametry interesujących nas ofert, chociażby wysokość raty, dzięki czemu łatwiej nam porównywać interesujące nas kredyty. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie placówki bankowej.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation