Kredyt na podróż – sposób na spędzenie udanych wakacji?

Podróże wakacyjne zawsze wiążą się z kosztami. Wydatki, jakie musimy w związku z nimi ponieść, wynagradzają nam jednak piękne widoki i oczywiście przyjemne chwile beztroskiego odpoczynku. Zanim oddamy się relaksowi, musimy zaplanować cały wyjazd, także pod względem finansowym. Co w sytuacji, gdy brakuje nam środków? Czy kredyt na podróż to opcja warta uwagi?

Kredyt na wakacje - FinAi.pl

Koszty podróżowania zarówno po kraju, jak i poza jego granicami niestety są dość wysokie – szczególnie wtedy, gdy termin naszego wyjazdu pokrywa się z sezonem urlopowym. Wówczas ceny noclegów i biletów lotniczych zazwyczaj szybują wysoko w górę i tym samym sprawiają, że na podróż musimy wydać więcej. Trudno jednoznacznie wskazać, ile gotówki będziemy potrzebowali, aby zrealizować swoje plany, ponieważ jest to uzależnione od wielu różnych czynników.

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Czym jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa a szansa otrzymania kredytu. Czym się różni wiarygodność kredytowa od zdolności kredytowej?

Do tych istotniejszych należą: miejsce, do którego zamierzamy się udać, czas pobytu, liczba osób, które ze sobą zabierzemy, oraz wybrany przez nas sposób podróżowania. Każdy z tych wydatków oczywiście da się w jakiś sposób zredukować, musimy jednak liczyć się z tym, że będzie się to zapewne wiązało z mniejszym komfortem podróży.

Ile kosztują podróże?

Można przyjąć, że odwiedzając wybrane miejsce w kraju, musimy wydać około 800–1000 zł, jeśli podróżujemy samotnie, 1500–2000 zł, gdy zabieramy ze sobą kogoś bliskiego, i około 3000–4000 zł, jeżeli zamierzamy podróżować z całą rodziną. W przypadku podróży zagranicznych do każdej z tych kwot należy dodać około 1000–2000 zł. Wyjątkiem są podróże do egzotycznych krajów. Dłuższy, dwutygodniowy pobyt 3–4-osobowej rodziny może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Aby nie rezygnować ze swoich wyjazdowych planów nawet wtedy, kiedy brakuje nam gotówki, możemy rozważyć skorzystanie z kredytu gotówkowego, który umożliwi szybkie pozyskanie dodatkowych środków.

Kredyt na podróż – sprawdź, czy to się opłaca!

Szukanie najtańszego kredytu gotówkowego, choć trudne i wymagające zaangażowania, bywa opłacalne. Rozbieżności pomiędzy warunkami proponowanymi przez poszczególne firmy zajmujące się świadczeniem tego rodzaju usług mogą być bardzo znaczące. Jeśli chcemy ułatwić sobie poszukiwania, możemy skorzystać z funkcjonalnego kalkulatora kredytu gotówkowego, pomagającego oszacować parametry interesującej nas oferty. To ułatwia porównanie ze sobą różnych ofert bankowych, zanim jeszcze złożymy wniosek. Analizując kolejne oferty, warto zwrócić uwagę na propozycje dostępne za pośrednictwem internetu. Kredyt gotówkowy online pozwoli nam bowiem zaoszczędzić czas – większość formalności dopełnimy w zaciszu swojego domu i znacząco skrócimy czas oczekiwania na finalizację kredytu.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation