Gotówka na wakacje – zdobądź ją z kredytem gotówkowym! Jak?

Wymarzone wakacje można sfinansować na kilka sposobów – nawet wtedy, kiedy nie mamy własnych oszczędności. Jednym z rozwiązań, które pozwolą pozyskać dodatkowe środki finansowe, jest kredyt gotówkowy. Zanim jednak zdecydujemy się na niego, warto pamiętać o kilku istotnych faktach.

Kredyt na wakacje – FinAi.pl

Największe koszty związane z wyjazdem na wakacje z pewnością poniesiemy podczas wyjazdu z rodziną do odległych, egzotycznych krajów – będzie to kwota opiewająca nawet na kilkanaście tysięcy złotych.

Wakacje z rodziną – ile musimy wydać?

Jeśli wybierzemy taki cel podróży, wydatki z nią związane możemy zredukować na wakacjach w formie all inclusive – oczywiście przy rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Tańsza forma wypoczynku to wakacje w Polsce lub krajach europejskich, przy czym w okresie lipca i sierpnia, aby uniknąć tłoku na plażach, szlakach i w hotelach, warto postawić na mniej popularne miasta.

Czym jest zdolność kredytowa?

Czym jest zdolność kredytowa?

Co się składa na Twoją zdolność kredytową? Jak ją sprawdzić? Czy warto korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej?

Możemy ograniczyć koszty dzięki noclegowi w motelach, pensjonatach lub kilkuosobowych pokojach. Warto jednak pamiętać, że w czasie urlopu dobrze pozwolić sobie na maksymalny komfort odpoczynku, dlatego dodatkowa gotówka może okazać się w tym przypadku niezastąpiona.

Czy kredyt gotówkowy to dobry pomysł na wakacje?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na skorzystanie z kredytu gotówkowego, powinniśmy dokładanie zapoznać się z warunkami proponowanymi przez firmy udzielające kredytów. Najważniejszą kwestią będzie m.in. wysokość oprocentowania. Dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich kwot kredytu jest jego spłacenie w ciągu roku od momentu zaciągnięcia. Wówczas odsetki nie powinny być zbyt wysokie. Oczywiście taki sposób spłaty wymaga od nas pewnej samodyscypliny, ale w efekcie końcowym całkowity koszt kredytu będzie o wiele niższy niż wtedy, gdy mielibyśmy go spłacać w ciągu kilku lat.

Przed sezonem wakacyjnym wiele banków i instytucji pozabankowych proponuje odroczenie terminu spłaty pierwszej raty, na przykład przesuwając go na okres jesienny. Niewątpliwie takie rozwiązanie jest bardzo kuszące dla potencjalnych kredytobiorców, ale musimy pamiętać, że bank doliczy dodatkowe koszty, które będą wiązały się ze zwłoką w spłacie każdej z rat.

Aby wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę, warto skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. To rozwiązanie pozwoli porównać nam kilka, a nawet kilkanaście ofert i wybrać opcję najtańszego kredytu gotówkowego – oczywiście warunki kredytu prezentowane w kalkulatorze dotyczą symulowanej oferty i bank może zaproponować Ci inne, kiedy już zdecydujesz się wnioskować o dany kredyt. Jeśli zależy nam na szybkim pozyskaniu dodatkowych środków finansowych, dobrym pomysłem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego online. Dzięki temu pieniądze znajdą się na naszym koncie praktycznie natychmiast po dopełnieniu wszelkich wymaganych formalności, które w przypadku firm pożyczkowych online ograniczone są do niezbędnego minimum.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation