Gdzie wziąć kredyt gotówkowy na wakacje? Sprawdź, jakie masz możliwości!

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Większości osób kojarzy się on z podróżami. Jednak, aby móc podróżować, trzeba przeznaczyć na ten cel pieniądze, którymi nie zawsze dysponujemy. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na kredyt gotówkowy. Jeśli i Ty chcesz z niego skorzystać, ale nie wiesz, gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę, śpieszymy z podpowiedzią.

Kredyt na wakacje – FinAi.pl

Pomimo tego, że wakacje powinny być przyjemnością, dla wielu osób są one jednocześnie powodem do zmartwień wynikających z braku wystarczających środków. Nie każdy bowiem dysponuje dużymi oszczędnościami, nie każdy też jest w stanie wydać znaczną sumę bez ryzyka zaburzenia płynności finansowej. A trzeba przyznać, że suma ta może być naprawdę spora. Ile musimy zapłacić za wakacje?

Ile kosztują wakacje?

To, ile wydamy na wakacyjną podróż, oczywiście zależy od nas samych. Możemy udać się w podróż dookoła świata lub odwiedzić mało popularną, ale za to bardzo urokliwą miejscowość w Bieszczadach… Jak łatwo się domyślić, rozbieżności pomiędzy kosztami każdej z tych wypraw są ogromne. Dlatego zanim wyjedziemy, powinniśmy zastanowić się, dokąd chcielibyśmy się udać, a przede wszystkim zadać sobie pytanie o to, na ile możemy sobie pozwolić.

Zagraniczne podróże są droższe od krajowych, zwłaszcza jeśli dotyczą one egzotycznych zakątków świata. Zwiedzanie europejskich miast to umiarkowany przedział cenowy. Wpływ na koszt wyjazdu mają także sposób i termin rezerwacji pobytu. Bardzo często można natrafić na atrakcyjne akcje promocyjne, podczas trwania których zarówno ceny przelotów, jak i zakwaterowania bywają obniżone nawet o 50%.

Ważne jest również to, z kim podróżujemy. Jeśli na wakacje wybieramy się sami, wówczas zapłacimy zdecydowanie mniej niż wtedy, kiedy zabieramy ze sobą całą rodzinę (tygodniowy pobyt zagranicą dla 3–4-osobowej rodziny może wynieść nawet kilka tysięcy złotych). Cena wyjazdu uzależniona jest ponadto od jego trwania. Jeśli planujemy weekendowy wypad, musimy liczyć się z wydatkiem dużo mniejszym niż wtedy, gdy zamierzamy odpoczywać przez dwa tygodnie. Jeżeli po uwzględnieniu wszystkich tych aspektów dojdziemy do wniosku, że łączna suma potrzebna na wakacje przekracza nasze możliwości, możemy rozważyć skorzystanie z kredytu gotówkowego.

Wakacje z kredytem gotówkowym

Aby zdobyć dodatkowe środki za pośrednictwem kredytu gotówkowego, możemy odwiedzić placówkę stacjonarną wybranej firmy zajmującej się świadczeniem usług tego rodzaju albo skorzystać z kredytu gotówkowego online. Drugie rozwiązanie jest nie tylko bardziej wygodne, ale też wiąże się z szybszą procedurą – zdarza się, że pożyczona kwota trafia na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Ten rodzaj kredytu doskonale więc sprawdza się w awaryjnych sytuacjach, kiedy potrzebujemy szybkiej gotówki. Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, a tym zaoszczędzić na jego spłacie, musimy zapoznać się z kilkoma różnymi ofertami, bowiem rozbieżności pomiędzy nimi w zakresie chociażby wysokości odsetek mogą być znaczące. Do tego celu możemy wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego, który 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation