Czy pożyczka na wakacje na 6000 zł jest wystarczająca? Sprawdź, zanim weźmiesz!

Przy wyborze wakacyjnego kierunku każdy staje przed trudną decyzją – czy jechać nad morze, w góry, pozostać w kraju, czy może wyskoczyć za granicę? To dylemat, który towarzyszy co rok niemal każdemu.

Kredyt na wakacje – FinAi.pl

Urlop wakacyjny większość z nas planuje z dużym wyprzedzeniem, jednak zdarzają się osoby, które decydują się na spontaniczne wyjazdy tuż przed rozpoczęciem sezonu. Ci, którzy organizują swój wyjazd ze sporym wyprzedzeniem, mają możliwość wyboru dogodnego dla siebie terminu, pokoju czy zapisu na atrakcje dostępne w hotelu, gdzie liczy się zasada: ,,kto pierwszy, ten lepszy’’. Natomiast osoby, które wykupują podróż tuż przed sezonem, mogą liczyć na promocję „last minute”. Jest przeznaczona dla ostatnich klientów i ma na celu zapełnienie wolnych miejsc na dany wyjazd.

Konsolidacja kredytu - kiedy się opłaca, a kiedy nie?

Kredyt konsolidacyjny – kiedy się opłaca, a kiedy nie?

Co to jest konsolidacja kredytu? Kiedy warto się na nią zdecydować? Kiedy przestaje być opłacalna? Wszystkiego tego dowiesz się z tego artykułu.

Jakie są średnie koszty wyjazdu na wakacje dla singla, pary i dla rodziny?

Każdy wyjazd wakacyjny wiąże się z kosztami podstawowymi i dodatkowymi. Do kosztów podstawowych możemy zaliczyć cenę hotelu, koszt wyżywienia oraz koszty dojazdu w dane miejsce. Natomiast do kosztów dodatkowych zaliczamy np. bilety wstępu, kolację w regionalnej restauracji, czy na przykład zdjęcie z misiem na Krupówkach (Zakopane). Koszty są bardzo zróżnicowane – jednym na wyjazd wystarczy 2000 zł, a dla innych 6000 zł będzie za mało albo ,,w sam raz”. Przy założeniach, że wybieramy się na siedem dni w polskie góry i zatrzymujemy się w jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w hotelu położonym 200 m od centrum tej miejscowości, cena noclegu dla jednej osoby wynosi średnio 1254 zł (śniadanie wliczone w cenę), cena dla pary to 1965 zł, a dla rodziny z jednym dzieckiem – 2439 zł. Niestety są to tylko koszty samego noclegu, w którym w cenę wliczone jest śniadanie. Należy do tej ceny doliczyć koszt dojazdu, pozostałe koszty wyżywienia, bilety wstępu, opłatę parkingową i inne. Jak widać, koszty nie są małe – dlatego można rozważyć wzięcie pożyczki na ich pokrycie.

Jaki kredyt będzie odpowiedni na sfinansowanie wyjazdu?

Obecnie internet daje nam ogromne możliwości – w przypadku niektórych banków nie musimy już wychodzić z domu, aby wziąć kredyt gotówkowy. Wystarczy, że mamy podłączenie do sieci, gdzie dostępne są kalkulatory kredytu gotówkowego. Kalkulator kredytu gotówkowego pozwala porównać – jeśli znasz niektóre parametry swojego kredytu, takie jak jego wysokość i interesujący Cię czas spłaty – wysokość raty. Niektóre kalkulatory umożliwiają także porównanie różnych ofert kredytowych. 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation