Jak wybrać kredyt na remont mieszkania?

Kredyty przeznaczane są na różne cele. Mamy zwykły kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, ale często decydujemy się również na kredyt na remont mieszkania. Czy warto wziąć kredyt na remont?

Jak wybrać kredyt na remont mieszkania?

Masz już swój dom lub mieszkanie, ale czeka Cię jeszcze tapetowanie, malowanie, a następnie przemeblowanie, a nie jesteś w stanie zapłacić za to wszystko z oszczędności? Dodatkowa gotówka, czyli kredyt na remont, może być pomocna w sytuacji, gdy lokum wymaga szybkiej i gruntownej renowacji.

Trudno oszacować, ile tak naprawdę będziesz potrzebował pieniędzy na całość remontu. Koszty remontów wahają się między kilkoma a kilkudziesięcioma tysiącami złotych i uzależnione są od stanu nieruchomości.

Kredyt gotówkowy na remont domu lub mieszkania

Warto zaznaczyć, że banki nie posiadają w swojej ofercie kredytów gotówkowych czegoś takiego, jak kredyt na remont domu lub mieszkania. Nie istnieje oddzielny produkt, który akurat może być przeznaczony jedynie na sfinansowanie takiej potrzeby.

Wśród kredytów gotówkowych, w przeciwieństwie do hipotecznych, próżno szukać czegoś takiego jak kredyt remontowy w ścisłym tego słowa znaczeniu. Sposób pozyskania środków jest więc taki sam jak wtedy, gdy staramy się o pieniądze w banku na produkty typu: telewizor, wieża stereo, nowy komputer etc. Kredyt gotówkowy na remont mieszkania musi być przemyślany, a jego wielkość uzależniona od naszej potrzeby.

Jaki rodzaj kredytu na remont mieszkania?

Decyzję banku o przyznaniu kredytu dostaniemy prawie od razu, a pieniądze na remont mieszkania pojawią się na naszym koncie w ciągu kilku godzin. Banki w takim przypadku żądają minimum formalności – wystarczy jedynie dowód i zaświadczenie o wysokości dochodów. Taki kredyt gotówkowy powinien być spłacony maksymalnie w ciągu 10 lat.

Ile potrzebujesz na remont mieszkania?

W bankach jest mnóstwo ofert kredytów gotówkowych, a najważniejszymi elementami w ich porównywaniu są: wysokość kredytu, okres kredytowania i dodatkowe koszty. Wysokość potrzebnej pożyczki na remont można oszacować dzięki kosztorysowi, tj. ocenieniu, ile tak naprawdę będziemy potrzebowali pieniędzy, aby zakończyć wszystkie prace.

Co jednak należy zrobić, gdy chcemy, aby bank przyznał nam wyższy kredyt na remont domu lub mieszkania?
Kilkadziesiąt tysięcy złotych kredytu gotówkowego powinno wystarczyć, ale jeśli na remont potrzebna jest większa ilość gotówki, niezbędny będzie kredyt hipoteczny. W tym przypadku niektóre banki oferują coś, co nazywa się kredytem remontowym.

Czym jest kredyt remontowy?

Kredyt remontowy to rodzaj kredytu hipotecznego. Jego zabezpieczeniem jest hipoteka lub nieruchomość. Bank w ten sposób zabezpiecza się przy powierzaniu klientowi większej sumy pożyczonych pieniędzy.

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Jeżeli szacowany koszt remontu jest wyższy niż zakładaliśmy, zamiast kredytu gotówkowego na remont mieszkania można wziąć pod uwagę właśnie taką ofertę.

Banki, które oferują hipoteczny kredyt na remont, wymagają dołączenia odpowiednich dokumentów do wniosku kredytowego. Jest to między innymi kosztorys i harmonogram prac wykonany przez kogoś z uprawnieniami budowlanym, a także wycena nieruchomości. Niestety rozpatrywanie wniosku o przyznanie takiego kredytu na remont domu lub mieszkania może trwać kilka tygodni a nawet miesięcy. Po skończeniu remontu trzeba rozliczyć się z bankiem z wykonanej pracy.

Podsumowanie:

  • Kredyt gotówkowy na remont mieszkania udzielany jest jak zwykły kredyt przeznaczany na każdy inny cel.
  • Kredyt remontowy to rodzaj kredytu hipotecznego przeznaczonego na remont domu lub mieszkania.
  • W przypadku kredytu hipotecznego przeznaczonego na remont mieszkania ważne jest dla banku oszacowanie kosztów budowlanych oraz wartości nieruchomości.

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation