Kredyt na remont łazienki - sprawdź, ile potrzebujesz

Remont łazienki to przedsięwzięcie czasochłonne i kosztowne, ale niekiedy nieuniknione. Zanim do niego przystąpimy, musimy dokładnie rozważyć kwestię materiałów, których chcemy użyć, elementów wyposażania, a przede wszystkim dokonać dokładnych wyliczeń. W przypadku braku odpowiednich środków finansowych pomocny może okazać się z pewnością kredyt gotówkowy.

Kredyt na remont łazienki

Ile kosztuje remont łazienki?

Przed przystąpieniem do tworzenia planu remontu warto pamiętać, że łazienka powinna wyglądać estetycznie, musi być spójna z resztą mieszkania, a przede wszystkim funkcjonalna. Połączenie wszystkich tych funkcji nie jest proste i staje się jeszcze trudniejsze, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Dlatego projekt łazienki powinien być dokładnie przemyślany. Trzeba także zaplanować budżet, jaki możemy przeznaczyć na remont.

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Pierwszy wydatek, jaki powinniśmy poczynić przystępując do remontu łazienki to wybór i zakup odpowiednich płytek. Na rynku jest wielu producentów, którzy posiadają w swojej ofercie płytki przystosowane specjalnie do łazienki.

Najczęściej są to płytki antypoślizgowe i odporne na wilgoć. Niestety ich koszt jest zazwyczaj spory i waha się w granicach od 20 zł do nawet 120 zł za m². Oczywiście należy do tego doliczyć również cenę kleju i fug. Jeśli nie chcemy kłaść płytek na całej powierzchni ścian, musimy kupić również odpowiednią farbę, odporną na wilgoć, którą pokryjemy sufit i pozostałe fragmenty ścian. Jej cena to średnio 25 zł za litr.

Największy wydatek podczas remontu łazienki wiąże się oczywiście z zakupem urządzeń sanitarnych. Koszt takiego zakupu jest uzależniony od indywidulanych preferencji. W zależności od możliwości finansowych możemy bowiem wybrać kabinę lub wannę z funkcją masażu bądź poprzestać na najbardziej podstawowych modelach. Musimy również pamiętać o dodatkach i dekoracjach, jeśli chcemy, aby nasza łazienka nie była wyłącznie praktyczna, ale jednocześnie estetyczna. Podsumowując, średni koszt remontu łazienki to wydatek około 10–20 tysięcy złotych.

Najtańszy kredyt gotówkowy na remont – jak wybrać?

Koszt remontu, niezależnie od pomieszczenia, to wydatek, który w większości przypadków przekracza możliwości domowego budżetu. Niekiedy może to być również wydatek niespodziewany. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, który pomoże pokryć cały koszt remontu i urządzenia łazienki. Szukając najlepszej oferty, warto porównać kilka konkurencyjnych firm kredytowych.

Pomocny w tym przypadku będzie kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu wybierzemy najbardziej korzystną ofertę, dostosowaną do naszych potrzeb i wymagań. Warto też rozważyć taką formę jak kredyt gotówkowego online. Ten sposób znacząco ogranicza formalności, a ponadto gwarantuje, że pożyczone pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation