Kredyt celowy na remont domu – czy się opłaca? Dowiedz się sam!

Kredyty celowe na remont domu stają się coraz popularniejsze. Dobrze dobrana wysokość raty kredytu pozwala na jego regularną spłatę. Dzięki temu nie trzeba już wstrzymywać się latami z przeprowadzeniem remontu domu.

Kredyt na remont domu lub mieszkania

Twój dom wymaga remontu, ale zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na ten cel? Jest to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jedną z możliwych opcji pozyskania środków jest kredyt celowy na remont domu. Każdy zainteresowany przeprowadzeniem prac remontowych, posiadający stałe źródło dochodu, może złożyć wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego właśnie na ten cel. Często kredyt remontowy cechuje się niższym oprocentowaniem niż inne kredyty konsumpcyjne.

Ile kosztuje remont domu?

Remont domu może pochłonąć znaczną sumę pieniędzy. Wszystko zależy oczywiście od zakresu planowanych prac. Jeśli remont ma dotyczyć większości elementów domu, można założyć, że przy powierzchni użytkowej 100 m2 należy przygotować się na wydatek rzędu 130 000 zł. Sama wymiana dachu może kosztować 30 000 zł, wymiana stolarki okiennej – około 9000 zł, drzwi zewnętrzne średniej jakości to natomiast koszt ok. 2000 zł. Za wykonanie elewacji budynku zapłacić trzeba około 16 000 zł.

Jak zarobić na swoim weselu?

Jak zarobić na swoim weselu?

Wesele to impreza, którą zapamiętamy do końca życia. Słynie również z tego, że nieźle „suszy” kieszenie. Czy można w jakiś sposób zarobić na ślubie?

Całkowity koszt remontu można jednak oszacować dopiero wówczas, gdy znany jest plan potrzebnych prac. Należy pamiętać, że czym wyższe wymagania odnośnie standardów, tym i wyższy koszt remontu. Jeśli właściciel domu marzy o drewnianej podłodze, może za nią zapłacić nawet czterokrotnie więcej niż za panele podłogowe, które w dobrej jakości wybrać można już za 38 zł za 1 m2.

Kredyt gotówkowy na remont domu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Remont domu to znaczny wydatek, dlatego planując takie przedsięwzięcie, można rozważyć pomoc finansową w postaci specjalnego kredytu gotówkowego. Oferty banków można poznać, korzystając z praktycznego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu da się wstępnie oszacować zdolność kredytową, porównać oferty różnych instytucji oraz wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Korzystając z Internetu, można także złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online.

Jest to oferta skierowana do nowoczesnych klientów, którzy chcą swoje sprawy załatwiać szybko i sprawnie. Wniosek przyznanie kredytu remontowego składany jest wówczas w formie elektronicznej, a decyzja banku często zapada jeszcze tego samego dnia. Osoba spełniająca kryteria kredytodawcy nie powinna mieć problemu z uzyskaniem kredytu celowego na remont domu.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation