Dowiedz się, czy warto zaciągnąć kredyt celowy na remont mieszkania?

Kupiłeś mieszkanie, które trzeba odświeżyć, wyremontować? Jeśli nie posiadasz wystarczających oszczędności, problemem może być zgromadzenie odpowiedniej ilości środków. Z pomocą mogą w tym przypadku przyjść jednak kredyty celowe na remont mieszkania.

Kredyt na remont domu lub mieszkania

Sam zakup mieszkania, czy to na rynku wtórnym czy od dewelopera, to niestety nie koniec wydatków. Rzadko zdarza się, że kupując mieszkanie, od razu można się do niego wprowadzić. Zazwyczaj najpierw przeprowadzić trzeba remont – jeśli nie kompleksowy, to przynajmniej związany z odświeżeniem ścian, podłóg, modernizacją łazienki, kuchni. Jak zdobyć środki na ten cel?

Jak zarobić na swoim weselu?

Jak zarobić na swoim weselu?

Wesele to impreza, którą zapamiętamy do końca życia. Słynie również z tego, że nieźle „suszy” kieszenie. Czy można w jakiś sposób zarobić na ślubie?

Jedną z opcji jest kredyt celowy przeznaczony na konkretne działania. Każda osoba posiadająca stałe źródło dochodu ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy na remont. Kredyty celowe przyznawane są zazwyczaj na dogodniejszych warunkach niż inne kredyty konsumpcyjne, z otrzymanej kwoty trzeba jednak się rozliczyć. Kredytu celowego nie można wydać np. na wycieczkę, ponieważ banki pozostawiają sobie prawo weryfikacji tego, co kredytobiorca zrobił z pieniędzmi.

Ile kosztuje remont mieszkania?

To, ile trzeba zapłacić za remont mieszkania, zależy przede wszystkim od zakresu planowanych prac oraz wymagań i oczekiwań właściciela. Sam remont łazienki o powierzchni 5 m2 wynieść może 13 000 zł, kuchni z jadalnią – ponad 20 000 zł. Za średniej jakości antywłamaniowe drzwi zewnętrzne zapłacić trzeba około 2 000 zł, za drzwi wewnętrzne – po 300 zł za sztukę. Wyłożenie podłogi o powierzchni 25 m2 przy zastosowaniu paneli podłogowych to wydatek rzędu 2 000 zł. Zamieniając jednak panele podłogowe na deski drewniane, koszt podłogi może wzrosnąć nawet do 10 000 zł. Kompleksowy remont dwupokojowego mieszkania o powierzchni około 40 m2 wynieść może łącznie blisko 60 000 zł.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania – jak go wybrać?

Najtańszy kredyt gotówkowy na remont mieszkania wybrać można, korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Po wpisaniu wymaganych danych przedstawi on przybliżone koszty kredytu i wysokość przewidywanych rat.

Wniosek o przyznanie kredytu remontowego można złożyć elektronicznie. Procedura rozpoznania wniosku oraz weryfikacja zdolność kredytowej przebiegają zdalnie. Kredyt gotówkowy online otrzymać można zatem bez wychodzenia z domu. Nie trzeba odwiedzać oddziału kredytodawcy, by jeszcze tego samego dnia mieć pieniądze na podanym rachunku bankowym.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation