Pożyczka na zabieg – tak można pokryć koszty leczenia

Co zrobić, kiedy leczenia nie można odkładać na później? Co zrobić, kiedy kolejka na zabieg refundowany to minimum kilka miesięcy oczekiwania? Alternatywą może być leczenie w prywatnych klinikach i szpitalach. W jaki sposób je sfinansować?

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Kiedy choroba przychodzi niespodziewanie i okazuje się, że państwo nie pokrywa w całości kosztów leczenia, bądź też w kolejkach do specjalisty oraz na zabieg trzeba czekać długie miesiące, wielu pacjentów wybiera leczenie w prywatnych gabinetach, klinikach i szpitalach. Za taką formę leczenia trzeba jednak zapłacić. Środki na ten cel można pozyskać m.in. zaciągając kredyt lub pożyczkę. Instytucje udzielające pożyczek posiadają specjalne oferty właśnie dla tej grupy klientów – kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów leczenia.

Ile kosztują zabiegi w prywatnych klinikach?

Każda prywatna wizyta lekarska to wydatek rzędu 100–300 zł. Tyle kosztuje m.in. konsultacja z kardiologiem, diabetologiem, ginekologiem. Osoby chore nie kończą jednak leczenia na jednej wizycie, często muszą też wykonać serię specjalistycznych badań. Przykładowo, wykonywana w prywatnej placówce kolonoskopia może kosztować około 1000 zł.

7 najczęściej czytanych tekstów na blogu FinAi w 2017 roku

7 najczęściej czytanych tekstów na blogu FinAi w 2017 roku

Blog FinAi ruszył w kwietniu zeszłego roku i od tamtego czasu opublikowaliśmy na nim kilkaset tekstów! Oto najlepsze z nich. Jedne były bardziej poważne - jak te dotyczące kredytów, bankowości czy bezpieczeństwa. Inne:

Jeśli w czasie badania okaże się, że pacjent ma polipy, za ich wycięcie musi dodatkowo zapłacić (około 200–300 zł). Leczenie i usunięcie jaskry kosztuje około 3000 zł. Jest to zabieg dość często wykonywany w prywatnych gabinetach, bowiem w ramach NFZ pacjent może czekać w kolejce nawet kilka lat. Jeden z najczęściej przeprowadzanych w prywatnych klinikach zabiegów ginekologicznych, czyli amputacja szyjki macicy, to wydatek od 3000 zł wzwyż. Leczenie niepłodności kosztuje około 2500 zł. Podane kwoty zwykle nie stanowią ogółu kosztów leczenia. Każdy przypadek jest inny i terapia przebiega według ustalonego przez lekarzy planu.

Jak znaleźć kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów zabiegu?

Banki i inne instytucje finansowe posiadają szeroką ofertę kredytową i pożyczkową dla pacjentów prywatnych gabinetów lekarskich, szpitali czy klinik. Często informacje na ich temat można uzyskać bezpośrednio w danej klinice lub przez Internet. Każda osoba posiadająca zdolność kredytową, ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów leczenia.

Dowiedz się, ile będzie kosztować rata kredytu na zabiegi plastyczne. KLIKNIJ I POLICZ

Kalkulator kredytu gotówkowego pozwala znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Poświęcając odrobinę czasu, można wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, a wniosek złożyć elektronicznie. Wygodny kredyt gotówkowy online przyznawany jest zdalnie, a cała procedura została skrócona do minimum – wymagane dokumenty można przesłać elektronicznie. W ciągu kilku minut zapada wstępna decyzja, czy kredyt gotówkowy zostanie przyznany.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation