Leczenie stomatologiczne na raty – czy warto w ten sposób sfinansować zabieg?

Leczenie uzębienia, wad zgryzu oraz rozmaite zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej stanowią znaczny wydatek – często przekraczający możliwości finansowe pacjenta. Czy leczenie stomatologiczne na raty to dobre rozwiązanie w takim przypadku?

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Rozłożenie na raty kosztów zabiegu czy całego leczenia, szczególnie w dziedzinie stomatologii, gdzie koszty są zazwyczaj znaczne, otwiera możliwości dla wielu pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje wielu zabiegów stomatologicznych – pacjenci muszą je pokrywać z własnej kieszeni, a nie są to wydatki małe.

Ile kosztuje leczenie stomatologiczne?

Już standardowe leczenie stomatologiczne dzieci czy nastolatków to wydatek rzędu kilkuset złotych. Ortodoncja jest jeszcze droższa. Założenie aparatu stałego na jeden łuk to wydatek około 3000 zł. System Państwowej Opieki Zdrowotnej nie finansuje usług ortodontycznych starszym dzieciom i osobom dorosłym.

Dowiedz się, ile będzie kosztować rata kredytu na leczenie stomatologiczne. KLIKNIJ I POLICZ

Od lat zapomina również o osobach, których problemem są luki w uzębieniu. W publicznych placówkach stosowane są nadal przestarzałe metody. Koszt prywatnego leczenia protetycznego także jest spory – zabieg wszczepienia implantu jednego zęba kosztuje od 3000 zł wzwyż, a często nie kończy się na jednym zębie. W niektórych gabinetach wszczepienie implantu i nałożenie na niego korony wiąże się z wydatkiem rzędu 5000 zł. W przypadku braku oszczędności można rozważyć taki sposób na sfinansowanie zabiegu jak kredyt gotówkowy.

Leczenie stomatologiczne na raty

Szeroka oferta banków oraz innych instytucji finansowych ułatwia wielu osobom podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu stomatologicznego. Programy ratalne to cały wachlarz ofert. Każda osoba pełnoletnia może złożyć wniosek w placówce banku, w wybranej przychodni czy klinice współpracującej z daną instytucją bądź też w formie elektronicznej. Kredyt gotówkowy online to nowoczesna oferta, której szczegóły prześledzimy dzięki mobilnemu narzędziu, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego.

Wpisując w odpowiednie rubryki dane dotyczące m.in. stałych zarobków, wysokości kredytu, jaki chcemy zaciągnąć, i terminu spłaty, otrzymamy przybliżone informacje na temat zdolności kredytowej, kosztów kredytu, wysokości rat. Pacjent zainteresowany zaciągnięciem kredytu na pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego ma wówczas szansę zrealizować swój cel, wybierając najtańszy kredyt gotówkowy.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation