Kredyt na operację – sposób na dodatkową gotówkę w kryzysowej sytuacji?

Koszty leczenia są naprawdę wysokie. W dużej mierze pokrywa je nasze ubezpieczenie społeczne. Zdarzają się jednak sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnej opieki medycznej. Wówczas musimy liczyć się z naprawdę pokaźną kwotą, zwłaszcza jeśli w trakcie leczenia wykonana zostanie operacja. Jak zdobyć potrzebną sumę? Rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy.

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Ile kosztuje operacja?


Leczenie operacyjne jest bardzo kosztowne. Poza ceną samego zabiegu, do ostatecznej sumy doliczyć należy także przygotowanie do niego, a więc wykonanie całego szeregu potrzebnych badań, jak również rekonwalescencję po przeprowadzonej operacji, która najczęściej odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. W państwowych szpitalach wszystkie koszty wynikające z leczenia pokrywa ubezpieczenie zdrowotne. Składki na owe ubezpieczenie potrącane są od comiesięcznego wynagrodzenia wynikającego ze stosunku pracy. 

Opieka medyczna w prywatnych placówkach, które nie mają podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie podlega refundacji, w związku z czym wszystkie wydatki pacjent zmuszony jest pokryć samodzielnie. I tu właśnie najczęściej pojawia się problem, ponieważ skorzystanie z usług prywatnej placówki z jednej strony znacznie skraca czas oczekiwania na operację, z drugiej zaś oznacza duże wydatki, na które nie każdego stać. W zależności od rodzaju operacji, jej przebiegu i wynikającego z niej czasu rekonwalescencji całkowita kwota zabiegu może wynieść od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak wysoka cena – w połączeniu z wydatkami na zakup potrzebnych lekarstw, a często także rehabilitacji – sprawia, że wiele osób nie jest w stanie sprostać tak dużemu wyzwaniu finansowemu. Potrzebną kwotę można jednak zdobyć, korzystając z kredytu gotówkowego.

Kredyt na operację – jak go wybrać?

Kredyt na operację to propozycja dla tych, którzy nie chcą rezygnować z troski o własne zdrowie ze względu na brak wystarczających środków. Pozyskaną za jego pośrednictwem sumę można przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych zarówno z samym zabiegiem, jak i całym procesem leczenia. Aby móc skorzystać z najbardziej korzystnej oferty, należy poświęcić nieco czasu na poznanie propozycji przygotowanych przez poszczególne firmy zajmujące się udzielaniem kredytów.

Dowiedz się, ile będzie kosztować rata kredytu na zabiegi medyczne. KLIKNIJ I POLICZ

Pod uwagę warto wziąć także kredyt gotówkowy online, który jest bardzo wygodną formą pożyczania pieniędzy. Ciekawym narzędziem, które może pomóc zagłębić się w temat kredytów, jest kalkulator kredytu gotówkowego, który w szybki i wygodny dla nas sposób przygotuje zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert. Pamiętajmy, że najtańszy kredyt gotówkowy to ten, który jest nisko oprocentowany i zwolniony z dodatkowych opłat.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation