Kredyt na implanty – czy to dobry wybór?

Piękne zęby i brak kompleksów – marzenie dla wielu osób, które decydują się na implanty. Ile to kosztuje oraz skąd pozyskać środki na implanty zębów?

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Marzenie o pięknym uśmiechu czasem można zrealizować jedynie poprzez wstawienie koron porcelanowych lub implantów zębowych. W tym drugim przypadku implant dentystyczny zostaje wszczepiony w kość szczęki lub żuchwy, zastępując korzeń usuniętego zęba.

Trzon implantu stanowi śruba wykonana z tytanu, którą chirurg-stomatolog wprowadza do kości, a następnie zespala ją z kolejnym elementem, jakim jest uzupełnienie protetyczne, czyli korona nowego zęba. Warunkami przeprowadzenia zabiegu implantologicznego są: dobry stan zdrowia pacjenta oraz posiadanie masy kostnej szczęki na odpowiednim poziomie, kwalifikującym do zabiegu.

W Polsce rynek implantów jest rynkiem rozwijającym się bardzo dynamicznie. Zabiegi implantologiczne wykonywane są jednak w większości w gabinetach prywatnych i wiążą się z dość wysokimi kosztami. Pacjenci, którzy podjęli decyzję o wszczepieniu implantów, stają więc przed problemem, jakim jest sfinansowanie zabiegu. Warto wówczas rozważyć opcję, jaką jest kredyt gotówkowy.

Jaka jest cena zabiegu?

Implanty wykonane są w sposób trwały – mają zastąpić naturalny ząb aż do końca życia. Stanie się to jednak tylko wówczas, gdy pacjent będzie odpowiednio dbał o higienę jamy ustnej, a do samego zabiegu użyte zostaną wysokiej jakości materiały. Koszt wszczepienia implantu zębowego uzależniony jest przede wszystkim od stopnia skomplikowania zabiegu, zastosowanych materiałów, a nawet od wyboru konkretnego ich producenta. Należy również wziąć pod uwagę rozbieżności w cennikach gabinetów stomatologicznych. Ceny wahać się będą na poziomie od 2 tysięcy do nawet 5 tysięcy złotych za zabieg.

Wykonanie implantów na kredyt

Kredyt gotówkowy na konkretny cel, w tym przypadku zabieg implantologiczny, może okazać się korzystną opcją dla pacjentów. Mimo braku wystarczających środków pieniężnych na zabieg, kredyt umożliwi sfinansowanie go, a dogodne raty nie będą zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu. W wyborze najtańszego kredytu gotówkowego pomocny może być kalkulator kredytu gotówkowego, który porównuje przedstawione przez banki oferty kredytowe. Narzędzie to pomoże również oszacować wstępną zdolność kredytową i wyliczy przybliżoną kwotę miesięcznej raty.

Dowiedz się, ile będzie kosztować rata kredytu na implanty. KLIKNIJ I POLICZ!

Wszyscy, którzy cenią swój czas, powinni wziąć pod uwagę taką opcję jak kredyt gotówkowy online. Proces starania się o kredyt jest w tym wypadku szybki i odbywa się bez wychodzenia z domu. Wysokość udzielonego kredytu uzależniona będzie od uzyskiwanych dochodów i kwoty miesięcznych wydatków. Kredyt gotówkowy online nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o dochodach – wystarczy wyciąg z konta z ustalonego okresu.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation