Przyjęcie komunijne na kredyt – czy warto rozważyć takie rozwiązanie?

Rodzice pragnący przeżyć pierwszą komunię świętą swojego dziecka w niezapomnianej atmosferze niejednokrotnie decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Organizacja komunii może sporo kosztować, dlatego wybór kredytu ma duże znaczenie. Jak wybrać ten najtańszy?

Kredyt na komunię dziecka

Coraz chętniej pożyczamy pieniądze na organizację ważnych wydarzeń – wesel czy pierwszych komunii. Wydatki związane z przygotowaniem przyjęcia komunijnego nie są wcale małe i mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Średni kosz zaproszenia jednego gościa na przyjęcie zorganizowane w polskiej restauracji to 120 zł. Kiedy budżet rodzinny został już nadwyrężony innymi wydatkami związanymi z przygotowaniem do komunii, możemy rozważyć kredyt gotówkowy.

Czy warto rozważyć przyjęcie komunijne na kredyt?

Banki nie udzielają kredytów celowych specjalnie na pierwszą komunię świętą. Osoby zainteresowane pożyczeniem gotówki mogą skorzystać z oferty kredytów gotówkowych. W internecie jest mnóstwo kalkulatorów kredytów gotówkowych, z których skorzystać może każdy zainteresowany pożyczeniem pieniędzy na dowolny cel, w tym również na przygotowanie przyjęcia komunijnego. Pamiętajmy jednak, że kalkulator pozwoli nam poznać jedynie symulację – przykładową wartość. Nie musi to być realna oferta, bo kalkulator nie może obliczyć naszej zdolności kredytowej.

W ferworze przygotowań do przyjęcia komunijnego niejednokrotnie brakuje wolnej chwili, żeby zająć się podstawowymi czynnościami. Wolimy uniknąć wszystkiego, co niepotrzebnie zajmuje czas – w przypadku ubiegania się o kredyt jest to stanie w kolejkach w banku. W FinAi.pl zapracowani i zaganiani rodzice mogą wziąć kredyt bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę www.finai.pl, uzupełnić jeden prosty wniosek wysyłany potem do wielu banków, potwierdzić swoją tożsamość przy użyciu smartfona i dowodu, a następnie czekać na odpowiedź od instytucji finansowych. To wszystko dłuższej przerwy w przygotowaniach do komunii!

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy na pierwszą komunię świętą, musimy pamiętać, żeby zastanowić się, czy będzie nas stać na jego spłatę. Dokładnie policzmy, jaką część naszej pensji będzie stanowiła spłata raty. Konsekwencje opóźnień w spłatach mogą być bardzo nieprzyjemne, dlatego pamiętajmy, by odpowiedzialnie zadłużać się w banku.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation