Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Sprawdź symulację kosztów kredytu i policz wysokość raty z kalkulatorem FinAi

WPISZ

KWOTĘ KREDYTU (NA RĘKĘ)

PLN
KWOTA KREDYTU
(ŚREDNIO 12 000 PLN)
WPISZ

CZAS SPŁATY

MIES.
czas kredytowania
(ŚREDNIO 36 MIES)
WPISZ

OPROCENTOWANIE

%
oprocentowanie
nominalne
(ŚREDNIO 5 %)
WPISZ

PROWIZJĘ

%
prowizja to
(ŚREDNIO 8 %)
WPISZ

UBEZPIECZENIE (MIESIĘCZNIE)

%
ŚREDNIE UBEZPIECZENIE
(MIESIĘCZNIE TO 0,25 %)

Na początku swojej drogi każdy kredytobiorca zastanawia się, jakimi ratami będzie obciążony jego budżet domowy. Aby pomóc osobom zamierzającym wziąć kredyt, stworzyliśmy kalkulator kredytowy FinAi. To narzędzie, które pomaga poznać przybliżoną wartość raty kredytowej.

Wiesz już, na jaki cel chcesz przeznaczyć swój przyszły kredyt. Znasz wysokość kwoty, która będzie Ci potrzebna, ale chciałbyś poznać – chociaż w przybliżeniu – wysokość przyszłej raty. Co wtedy? Z pomocą przychodzą kalkulatory kredytowe online. Wystarczy wpisać frazę „kalkulator kredytów”, żeby otrzymać w wynikach wyszukiwania kilka stron z tym narzędziem. Wszystkie działają na podobnej zasadzie. Teraz do tego celu możesz używać również kalkulatora FinAi.

Jak działa taki kalkulator?
 

Kalkulatory kredytowe, takie jak nasz, są darmowe. Ich funkcja pozwala oszacować – na podstawie podanych w polach informacji – ile wyniesie rata Twojego przyszłego kredytu. Należy pamiętać, że jest to wartość przybliżona.

Wysokość Twojej raty kredytu zależy bowiem od kilku czynników m.in.:

 • wysokości pożyczonej kwoty,
 • oprocentowania kredytu,
 • okresu kredytowania,
 • rodzaju rat – stałych i zmiennych,
 • wysokości ubezpieczenia,
 • prowizji.
Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Wysokość raty pokazywanej przez kalkulator może różnić się od raty, jaką obliczy bank. Używając kalkulatora kredytowego FinAi, potencjalny klient wpisuje sam jakieś wartości oprocentowania, prowizji i ubezpieczenia. Nie zaś te, które ostatecznie zaproponuje bank. Kalkulator kredytowy to więc narzędzie, dzięki któremu możesz poszukać najlepszej oferty kredytowej. Razem z wynikami wyszukiwania dostajesz zazwyczaj listę ofert przygotowanych według jakiegoś kryterium: prowizji, wysokości raty, okresu spłaty.

Do czego służy kalkulator zdolności kredytowej?
 

A co z osobami, które wiedzą, że będą potrzebowały kredytu, ale nie są pewne, czy w ogóle mają zdolność? A jeśli tak – to na jaką kwotę mogą liczyć? Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie kalkulator zdolności kredytowej. To narzędzie trochę bardziej rozbudowane niż standardowy kalkulator kredytowy. Osobie, która odpowiednio uzupełni pola, podaje przybliżony scoring. Dzięki temu ułatwieniu dowiadujesz się, na jaki kredyt będziesz mógł sobie pozwolić.

Zdolność kredytowa a kalkulator
 

Kalkulator zdolności kredytowej oblicza na podstawie danych zdolność kredytową. Najczęściej pyta użytkownika o:

 • dochód netto,
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym i na utrzymaniu,
 • raty kredytów,
 • limity na rachunkach osobistych i na kartach kredytowych.

Rzadziej zdarzają się tez pytania o:

 • cel kredytu,
 • główne źródło dochodów,
 • okres zatrudnienia,
 • rodzaj umowy,

Podobnie jak w przypadku zwykłego kalkulatora kredytowego należy liczyć się z tym, że to narzędzie również poda szacunkową zdolność kredytową. To, czy dostaniesz kredyt, i w jakiej wysokości, zależy od banku. A ten sprawdza także historię kredytową w BIK, czyli to, jak wywiązywałeś się z poprzednich zobowiązań finansowych.

Rodzaje kalkulatorów kredytowych
 

Istnieje kilka rodzajów kalkulatorów kredytowych. Każdy z nich jest dostosowany dla osób szukających konkretnego rodzaju kredytu:

 • kalkulatory kredytów hipotecznych,
 • kalkulatory kredytów gotówkowych,
 • kalkulatory kredytów dla firm,
 • kalkulator kredytów samochodowych,
 • kalkulatory zdolności kredytowej.

PODSUMOWANIE

 

 1. Kalkulator kredytowy FinAi na podstawie danych uzupełnionych przez Ciebie w formularzu pokaże Ci zbliżoną wartość Twojej raty kredytowej i koszt kredytu.
 2. Kalkulatory zdolności kredytowej pomagają oszacować, jaką masz zdolność kredytową.  Podpowiadają też w których bankach najlepiej szukać oferty.

 

Zobacz też: Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation