Kalkulator konsolidacyjny? Czym jest i jak działa?

Kredyt konsolidacyjny to, krótko mówiąc, zmiana kilku miesięcznych zobowiązań kredytowych na jeden. Kalkulator konsolidacyjny pomaga więc obliczyć, jak wysoka będzie rata kredytu po konsolidacji. Jak działa kalkulator konsolidacyjny i czy jest to przydatne urządzenie?

Kalkulator_konsolidacyjny.jpg

Kredyt konsolidacyjny – czym jest?


Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu połączymy kilka kredytów w jeden – jest to przydatne w sytuacji, w której chcemy płacić tylko jedną ratę. Dzięki temu nie zapomniemy o terminie spłaty comiesięcznego zobowiązania, a sama rata może być niższa niż suma rat z zebranych w konsolidację kredytów. Kredyt konsolidacyjny pomaga więc odzyskać kontrolę oraz przejrzystość finansów w domu. Decydujac się na konsolidację swojego zadłużenia musimy sprawdzić, czy całkowity koszt takiego kredytu będzie niższy niż suma kredytów, które wchodzą w skład „konsolidacji”. Zazwyczaj jest odwrotnie – musimy finalnie oddać bankowi więcej z powodu wydłużenia okresu kredytowania.

Co to jest konsolidacja kredytu?

Co to jest konsolidacja kredytu? [słowniczek]

Czym jest konsolidacja i kiedy powinniśmy się na nią zdecydować?


Jak obliczyć, czy będzie nam się to opłacało? Cóż – są dwa sposoby. Wizyta w banku albo narzędzie do tego służące, czyli kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Jest ono coraz precyzyjniejsze, ale zależy to oczywiście od ilości danych, które kalkulator od nas otrzyma.

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator

Oczywiście kalkulator kredytu konsolidacyjnego jest tylko alternatywą wobec zaciągnięcia informacji w placówce banku – decyzja o możliwości konsolidacji zostanie podjęta już przez instytucję finansową. Chcąc skorzystać z kalkulatora konsolidacyjnego, trzeba wypełnić wymagane pola, takie jak: zaciągnięte przez nas dotychczasowo kredyty, ich rodzaj, kwota do spłaty, zarobki, płacone przez nas raty miesięczna, a także oprocentowanie dla każdego z tych produktów.

Czy to się opłaca?


„Kredyty konsolidacyjne kalkulator” oraz „kredyt konsolidacyjny kalkulator rat” – te słowa są coraz częściej w wyszukiwarce internetowej i wielu posiadaczy kilku kredytów decyduje się na konsolidację.

Trzeba jednak pamiętać, że kalkulator kredytowy konsolidacyjny to narzędzie, które jest użyteczne wtedy, gdy potrzebujemy zmniejszenia miesięcznej raty zadłużenia. Koszt całego kredytu może natomiast wrosnąć z powodu wydłużenia okresu spłaty, ale jeśli sytuacja wymaga połączenia kredytów i mamy trudności z płaceniem dotychczasowych, trzeba wybrać najlepszą opcję konsolidacji.

 

Zobacz też: Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation