Ile kosztuje szczeniak rasy owczarek niemiecki?

Owczarki niemieckie są aktywne i potrzebują kontaktu z człowiekiem. Kosztują od 2 do 3,5 tys. zł.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Bodajże najbardziej znany owczarek to owczarek niemiecki. Sprawdźmy, jaką ma charakterystykę.

Pochodzenie rasy

Pierwotnie owczarki niemieckie były wykorzystywane do pracy przy wypasie stad. Dziś są psami wojskowymi, policyjnymi i sanitarnymi. Są wszechstronnie uzdolnione, łatwo się uczą.

Przodkami owczarka niemieckiego mogą być psy żyjące w średniowieczu na ziemiach germańskich, nazywane hovawartami, które wykorzystywano do pilnowania dobytku.

Wygląd i temperament

Owczarki niemieckie to duże psy, które w kłębie mogą mieć do 65 cm wysokości. Pokryte są krótkim włosem okrywowym (gęstym i twardym) lub długim włosem (miękkim i nieprzylegającym). Dopuszczalne są maści czarna z podpalaniem w odcieniu czerwieni, płowa, żółta, jasnoszara itp.

To pies w typie sportowca – zawsze w ruchu, zawsze aktywny. Biega szybko i trudno dotrzymać mu kroku. Jest czworonogiem, który poradzi sobie tak samo dobrze w stróżowaniu, jak i byciu psem pracującym. Jest oddany właścicielom i lojalny wobec członków rodziny. Chętnie współdziała z człowiekiem. Obdarzono go dużym temperamentem, ale powinien być opanowany, łagodny i zrównoważony – o ile nie zostanie sprowokowany lub nie będzie zmuszony do obrony rodziny.

Owczarki niemieckie są nieufne wobec obcych i czujne.

Co warto wiedzieć przed zakupem owczarka niemieckiego?

Przedstawiciele rasy owczarków niemieckich chętnie podporządkowują się właścicielom i zachowują się lojalnie. Nadają się do trzymania w domu z dziećmi z uwagi na to, że są zawsze gotowe do zabawy.

Należy pamiętać, że owczarki niemieckie nie znoszą samotności i do prawidłowego rozwoju potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem. Mogą mieszkać na podwórku w kojcu, ale należy im zapewnić czas spędzany w gronie rodziny.

Ile kosztuje szczeniak owczarka niemieckiego?

Za szczeniaka z rodowodem trzeba zapłacić od 2000 do 3500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation