Ile kosztuje szczeniak rasy owczarek francuski briard?

Długowłosy briard, czyli owczarek francuski, to pies uczuciowy, lojalny, skory do zabawy, ale wymagający długotrwałej pielęgnacji.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Briard, czyli owczarek francuski, jest pociesznym, kudłatym olbrzymem, który może być wiernym towarzyszem domu, ale sprawia też sporo kłopotów.

Pochodzenie rasy

Owczarki francuskie, nazywane briardami, są przedstawicielami jednej z najstarszych francuskich ras owczarskich. Pierwsze wzmianki o tych dużych kudłaczach pojawiają się już w VIII stuleciu.

Wygląd i temperament

Zachwycający, niecodzienny wygląd owczarka francuskiego powoduje, że wielu psiarzy zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. To pies duży, włochaty, z długą, prostą sierścią, która wymaga codziennego szczotkowania.

Briardy są temperamentnymi psami, będącymi zawsze w ruchu i niecierpiącymi się nudzić. Lubią się bawić, przebywać z ludźmi i spacerować. Są bardzo inteligentne i szybko się uczą, ale ich szkolenie musi mieć pozytywny wydźwięk. Wymagają przy wychowaniu konsekwencji i cierpliwości.

Co warto wiedzieć przed zakupem owczarka francuskiego briarda?

Jeśli nie chcesz sprzątać sierści ani regularnie chodzić do psiego fryzjera, a przepiękne, ale delikatne bibeloty są dla ciebie bardzo ważne, nie kupuj owczarka francuskiego. To pies duży, poruszający się na zewnątrz z gracją, mądry i rodzinny. Wymaga jednak wiele pracy i zaangażowania ze strony właścicieli, aby prezentować się znakomicie.

Za naszą opiekę owczarek francuski odwdzięczy się lojalnością i oddaniem. To typowy pieszczoch, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy zakupie dużej kanapy do salonu – tam psu będzie najwygodniej. Briard zachowuje się w domu jak słoń w składzie porcelany, dlatego zagrożone są kruche i delikatne przedmioty na półkach, do których dosięga.

Koszty utrzymania briarda i jego pielęgnacji są wysokie. To duże, szybko rosnące psy, wymagające odpowiedniej karmy i suplementów diety.

Ile kosztuje szczeniak owczarka francuskiego briarda?

Za szczeniaka owczarka francuskiego briarda z rodowodem trzeba zapłacić od 1200 do 2500 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation