Ile kosztuje szczeniak rasy owczarek australijski?

Owczarki australijskie, tzw. aussie, kosztują około 3-4 tys. zł za szczeniaka z rodowodem.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Jeśli jesteś typem sportowca i lubisz ruch, owczarek australijski będzie dla ciebie doskonałym kompanem.

Pochodzenie rasy

Owczarki australijskie nazywane są w skrócie aussie. To rasa pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Pierwotnie owczarki australijskie wykorzystywano jako psy stróżujące i pasterskie. Pasły głównie owce i bydło. Wraz z osadnikami z Ameryki trafiły one do Australii.

Wygląd i temperament

Owczarki australijskie są średniej wielkości psami pasterskimi, które pokryte są gęstą, bujną, prostą lub lekko falistą sierścią w różnych odcieniach. Psy tej rasy są energiczne i aktywne, nie są agresywne, ale mogą zachowywać się nieufnie wobec obcych. Chętnie podejmują wyznaczoną im pracę i współdziałają z człowiekiem. Są inteligentne i uczynne, dzięki czemu sprawdzają się również jako psy ratownicze.

Co warto wiedzieć przed zakupem owczarka australijskiego?

Owczarek australijski potrzebuje zajęcia i codziennej dawki ruchu. Nie obejdzie się bez zabaw na dworze. Warto podkreślić, że to pies inteligentny, który szybko się uczy komend podczas szkolenia.

Owczarki australijskie świetnie sprawdzą się jako psy do towarzystwa, także dla dzieci. Dobrze się z nimi dogadują i są zawsze skore do zabawy. Psy te nie nadają się dla osób, które mają ograniczenia ruchowe i nie są w stanie zapewnić aktywności czworonogowi. Problemem w przypadku tej rasy jest intensywne linienie.

Ile kosztuje szczeniak owczarka australijskiego?

Za szczeniaka owczarka australijskiego z rodowodem trzeba zapłacić od 3 do 4 tys. zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation