Ile kosztuje szczeniak rasy owczarek amerykańsko-kanadyjski ?

Białe psy o wyglądzie owczarków alzackich to owczarki amerykańsko-kanadyjskie.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Owczarki amerykańsko-kanadyjskie to ciekawy psy, będące mieszanką innych ras. Czym się charakteryzują?

Pochodzenie rasy

Warto podkreślić, że owczarek amerykańsko-kanadyjski to inaczej biały owczarek lub owczarek szwajcarski. Jest jednocześnie odmianą owczarka niemieckiego, rasą, która została uznana przez FCI prowizorycznie. Powstała na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady stosunkowo niedawno, stąd też pochodzi jej nazwa.

Wygląd i temperament

Cechą charakterystyczną owczarków amerykańsko-kanadyjskich jest ich białe umaszczenie. To psy średniej wielkości, dobrze umięśnione, o harmonijnej, eleganckiej budowie ciała. Mogą mieć szatę krótką lub długą.

Owczarki amerykańsko-kanadyjskie są pracowite, inteligentne i szybko się uczą. Sprawdzają się jako psy stróżujące z uwagi na wrodzoną czujność. Odznaczają się odwagą i nie okazują agresji bez powodu, emanują spokojem i pewnością siebie. Są przy tym gotowe do każdej pracy, a właściciel szybko nauczy je wykonywania jej.

Co warto wiedzieć przed zakupem owczarka amerykańsko-kanadyjskiego?

W stosunku do swego pana owczarki amerykańsko-kanadyjskie są wierne i lojalne. Bronią go i chętnie wykonują polecenia. Psy tej rasy świetnie sprawdzają się jako towarzysze rodziny. Nadają się nawet dla małych dzieci, ponieważ są wobec nich tolerancyjne i zawsze skore do zabawy.

Ile kosztuje szczeniak owczarka amerykańsko-kanadyjskiego?

Cena owczarka amerykańsko-kanadyjskiego z rodowodem to około 3000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation