Ile kosztuje szczeniak rasy mops?

Mops jest małym, pogodnym czworonogiem o wrażliwej duszy. To dobry pies do towarzystwa.

Ile kosztuje domowe zwierzę?

Mały pies o pogodnym usposobieniu to mops. To rasa idealna dla rodzin, nawet takich, które mieszkają w blokach.

Pochodzenie rasy

Korzeni rasy mopsów należy poszukiwać na Dalekim Wschodzie, niektórzy naukowcy twierdzą nawet, że te małe pieski żyły w Chinach już za czasów Konfucjusza. Podobizny psów z krótkimi pyskami znaleźć można na dawnej chińskiej porcelanie.

Wygląd i temperament

Mops ma bardzo charakterystyczny wygląd – zatroskany wyraz pyska, fałdy skóry na czaszce, a przy tym krótkie nóżki i zawinięty ogonek. Ma też przysadzistą sylwetkę. Ciało pokryte jest płaskim, krótkim włosiem.

Rasa mopsów obejmuje psy obdarzone sporym temperamentem, pogodne, pełne radości i życia. Są inteligentne, uczą się, o ile szkolenie nie jest zbyt monotonne. Odznaczają się też wrażliwością, dlatego negatywne metody nauki nie sprawdzą się w ich przypadku.

Co warto wiedzieć przed zakupem mopsa?

Zakup tego zwierzaka to dobry pomysł właściwie dla każdego, kto chciałby mieć psa. Rasa ta nie wymaga od właściciela dużego doświadczenia. Nie trzeba też zapewnić tym czworonogom wiele ruchu. Mops obdarza za to uczuciem tych właścicieli, którzy o niego dbają, i będzie towarzyszył im na każdym kroku. Innych domowników także będzie traktował z sympatią.

Mopsy nie znoszą pozostawania samemu przez wiele godzin. Wymagają cierpliwości i łagodności. Nie zachowują się agresywnie w stosunku do innych. To rasa psów do towarzystwa. Problemem związanym z mopsami jest to, że bywają uparte, chrapią i linieją właściwie przez cały rok.

Ile kosztuje szczeniak mopsa?                  

Za mopsa z rodowodem trzeba zapłacić od 2500 do 5000 zł.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation